top of page

ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİN TAYİN NAKİL HAKKI VE YÜKSEKÖĞRETİM TAZMİNATI HAKLARI İÇİN TEKRAR YÖK ÖNÜNDE EYLEMDEYİZ

         13 yıldır Üniversite İdari Personeli aynı senaryo, aynı oyun ile oyalanmakta Üniversite Çalışanları yok sayılmaktadır.  Kamu çalışanlarının en temel hakkı olan Tayin Nakil Hakkına bile sahip olmayan, kurumunda verilen tazminatların hiç birinden yararlanamayan üniversite çalışanlarını yok sayan MEB merkezli sendikal düşünceden üniversite idari personeline kazanım elde edilemeyeceği ortadadır.

Bu nedenle;

        YÖK önüne, üniversite idari personelinin her devlet memurunun doğal hakkı olarak tanınan TAYİN Hakkımızla ile ilgili YÖK’ün artık inisiyatif alması, memurun kanayan yarasına çare üretilmesi gerektiğini bildirmek için GİDİYORUZ.

       YÖK önüne Üniversitelerde görev yapmalarına rağmen bu kurumlarda verilen hiçbir ödenek ve tazminattan faydalanamayan Üniversite İdari Personelinin Yüksek Öğretim Tazminatından faydalanmasının sağlanması için GİDİYORUZ.

       YÖK önüne GYS ve UDS keyfi yapılmaması 2 yılda bir merkezi olarak yapılmasının sağlanması için GİDİYORUZ.

         Üniversite İdari Personeli olarak 2015 yılından beri haksızlıkların, adaletsizliklerin ve hukuksuzlukların karşısında göstermiş olduğumuz dik ve omurgalı duruşumuzu bozmadan, birlikte omuz omuza vererek mücadele etmekten ve hangi koşulda olursak olalım Üniversite İdari Personelinin Hakları için Mücadele etmekten asla taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.

      Doğrunun ve haklının her zaman galip geleceğine ve "zaferler inananlarındır" sözünü özümseyerek inancımızın verdiği güçle, haklarımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi birilerine ezberletene kadar ve Üniversite İdari Personelinin tüm sorunları çözüm buluna kadar HAK talebimiz MÜCADELEMİZ sürecektir. Tüm arkadaşlarımızı YÖK önüne bekliyoruz. 

bottom of page