top of page

             

              Sendika olarak 2019 yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına hazırız.

 

        Sınav sürecinin Hak ve adaletli şekilde yürütülmesi konusunda ne yapılması gerekiyorsa yapılmasının takipçisi olacağımızdan, Mülakat sürecinin bizler için önemi ve hassasiyetini tekrar Üniversite Yönetimlerine iletiyoruz. Üniversite İdari Personel Sendikası olarak Memurluk ve Şeflik Sınavı sonrası sözlü sınavın yapılmaması için mücadele vermekteyiz ama sözlü sınav yapılacaksa da yazılı puanını ciddi etkileyecek bir sözlü sınav yaptırmamak için elimizden geleni yapacağız. Bu sınır 5 puandan fazla olmamalıdır.

         Şunu da biliyoruz ; Üniversite İdari Personeli kimseden HAKSIZLIK ve ADALETSİZLİK İstemez. Torpil İstemez. Türk ve İslam Ahlakı içinde de torpil yoktur. Kim ki torpil peşinden koşuyorsa, kim ki torpil için yalvarıyor ise, kim ki torpilin gerçekleşmesi için görevini kötüye kullanıyorsa onurdan ve şereften yoksunlaşmış müfsidedir. Bunları dile getiren sendikalarda varsa bunlar Üniversite İdari Personelinin Temsilcisi değil rantın, torpilin HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİĞİN ABİDESİ'dirler. Biz burada olduğumuz sürece buna izin vermeyiz.

       Sendikamız sizlerin sınavlara daha iyi hazırlanmanız için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Tamamen mevzuat sorularından oluşacak sınavda Eğitimci ve Hukukçular ile yaptığımız görüşmelerde de konu anlatımlı Kitapların bu kadar kısa sürede faydalı olmayacağını Sorular ile öğrenmenin olması gerektiği düşüncesindeler bu kapsamda kapsamlı bir soru bankası üzerinde çalışmaktayız kitaplarınız kısa süre içerisinde sizlere ulaştırılacaktır. Bunun yanında sizlerin sorularınıza yanıt verecek hukukçu ve eğitimcilerin olduğu bir grupta sorularınız aynı gün cevaplanacak ortam hazırlanacak (Facebook veya Watsapp grubu ) Deneme sınavları ve 1 hafta içerisinde çıkacak olan mobil uygulamamız ile sürekli sizleri destekleyeceğiz. Amacımız Sendikamız sınava giren üyelerinin başarı oranı inşallah yeterli kadro olursa %100 olacaktır.

         ODTÜ Personel Daire Başkanlığımızda Sendikamızın gösterdiği hassasiyeti göstererek Sınav son başvuru tarihinin 1 Şubat 2019 tarihine alınması için YÖK'e başvurmuştur fakat maalesef cevap olumsuz olmuştur.

       Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından 07/01/2019 tarihinde; “… Yönetmelik hükümleri uyarınca 2019 yılında yapılması planlanan ve belirlenmiş olan sınav takviminin değiştirilmesi mümkün bulunmamaktadır.” şeklinde cevaplanmıştır.

http://pdb.metu.edu.tr/…/pdb.me…/files/GYS2019_YOK_Cevap.pdf

          ODTÜ Yönetimine ve Personel Daire Başkanlığına en azından bu hassasiyeti göstererek başvuru yaptıkları için teşekkür ediyoruz.

         Zaman birlik olma zamanıdır. Üniversite İdari Personel Sendikası varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Hedef ve ilkelerimiz, ortaya koyduğumuz felsefemiz hiçbir zaman kaybolmadı. Sizlerden aldığımız güç ve azimle sendikamız kendini kanıtlamış ve Üniversite İdari Personelinin Umudu Sesi olmuştur. Kırklareli Üniversitesinde yanan meşale Ankara’da alevlenmiş artık Tüm Türkiye’yi aydınlatmaya hazırdır. Özellikle son günlerde Türkiye'nin Dört bir köşesinden gelen destek üyelikleriyle gücümüze güç katıyoruz artık Tüm üniversitelerde tüm illerde tüm MYO'larda temsilcilere de ihtiyacımız var arkadaşlar Sendikamızı anlatın sadece üye olarak değil aktif olarak da size ihtiyacımız var. 


                                                                                                                                                                      Sevgi ve Saygılarımızla

bottom of page