top of page

MEMUR MAAŞLARI ENFLASYON ALTINDA EZİLMEKTE MEMURUN ALIM GÜCÜ GİTGİDE DÜŞMEKTEDİR.

       Tüm sendikaların ortak talebi olan Enflasyon Farklarının aylık olarak maaşlarımıza yansıtılması gerekliliği bir an önce güçlü bir irade ile ortaya konmalı ve çözülmelidir. Ve diğer önemli olan konu yüzdelik artışlar nedeniyle maaşları düşük olan ve hayat pahalılığını geçim sıkıntısını çok daha derinden hisseden memur grubudur. 2 Toplu sözleşmede de seyyanen zammın alınmaması nedeniyle Yüzdelik zamlar düşük maaş alan memurların maaşına düşük olarak yansımaktadır... Maaş farkları artmış durumdadır.

     Acil olarak taban aylıkların 9.000 TL'ye çıkartılarak, enflasyon Farkları maaşlara aylık olarak yansıtılmalıdır... Talebimizi yüksek sesle gündeme getiriyoruz…

BAYRAM İKRAMİYESİ KAMU ÇALIŞANLARINA DA VERİLMELİDİR

         18 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa eklenen ek madde ile Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce tüm Emeklilerimize 1000 TL (bin lira) bayram ikramiyesi ödenmeye başlanmıştır.

      Bu ikramiye çok zor şartlarda hayatlarını sürdüren emeklilerimiz için çok önemlidir. Tutarı günün koşullarına göre revize edilerek ödenmeye devam edilmesini önemsiyoruz. Çünkü hali hazırda emekli olduğunda bile ek iş aramak zorunda kalan emeklilerimiz için bayramların bir nebze de olsa buruk geçmesinin önüne geçmektedir. Bu uygulamayı desteklemekle birlikte yapılan ayrımcılığa bir itirazımız var. 12 milyon emeklimize bayram ikramiyesini ödeme gücü olan devletimiz 3,5 milyon kamu çalışanına bu ikramiyeyi vermekten imtina etmektedir. Bu durumu tasarruf tedbirleri ile açıklamak mümkün değildir.

         Emeklilerimizin bayramlarının bayram tadında geçmesi için bu ikramiye ne kadar önemli ise kamu çalışanları için de o kadar önemlidir. Kamu çalışanı son yıllarda aldığı zamların enflasyon altında kalması nedeniyle reel olarak büyük kayıplar yaşamış, ayın ortasında maaşını tüketmektedir. Bu nedenle bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bu ikramiyenin kendilerine de verilmesini dört gözle beklemektedir.

       Yıllık enflasyonun %60’ın üzerine çıktığı şu günlerde çok zor günler geçiren kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi bir an önce yasal düzenleme yapılarak ödenmeye başlanmalı, adeta bayramın gelmesini isteyemeyen kamu çalışanlarına çifte bayram yaşatılmalıdır.

bottom of page