top of page

         YUVANIZA HOŞGELDİNİZ

 

       Değerli Çalışma Arkadaşlarımız; her geçen gün daha da artarak devam eden sendikamıza ilgiye teşekkür ediyoruz. Bu ilgi bizlerin doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Bir çok üniversiteden Üyelik Temsilcilik talepleri gelmektedir. Bu kapsamda Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Mehmet Bey Temsilcimiz olmuştur. Kendisine çalışmalarında başarılar dileriz. Biz her konuda kendilerinin yanında olacağımızdan şüpheleri olmayacaktır. Yine bu kapsamda yeni üyelikleri ile bize katkı sağlayan ODTÜ, KLÜ, İTÜ, Erzurum Teknik, Uşak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde ki arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

         Kuruluş amacı idari personellerin haklarını savunmak eşitlik ve adalet anlayışıyla hareket eden ÜNİ-PER-SEN yetkili sendika olmasa da etkili sendika olma yolunda ilerlemektedir. Her geçen gün artan sorunlara karşı sessiz kalan sindirilen üniversite idari personelinin sesi olmak çalışma prensibidir. Sayımıza bakarak üye olsam ne çıkar demeyin aslında her şey doğduğunda tektir elele vererek birlikte hareket ederek büyürüz. Siz değerli arkadaşlarımızı aramıza bekliyoruz. ( Erzurum Üniversitesi Temsilciliği )

        Yaptığınız Türkiye Geneli Deneme Sınavı sayesinde haberim oldu sendikanızdan. Böyle bir sendikanın sadece hayal olduğunu düşünmüştüm ama baktığımda evet bu dedim ve üyelik formumu ek’te gönderiyorum. Lütfen bu anlayışınız hiç değişmesin… Sendikanızı yaklaşık 6 aydır yakından takip etmekteyim. Bu süreç de yaptığınız çalışmaları hayranlıkla izledim. Lütfen üyelik formu için ….. Mühendisliği Bölümüne uğrayınız.

           Bir çok sendika üyelik için yanıma geldi ve 20 yıllık iş hayatım boyunca hiçbir sendikaya üye olmadım olacağımı da hiç düşünmemiştim. Ama şimdi bende kendime hayret ederek sendikanıza gönlümden içimden gelerek üye oluyorum.

ODTÜ’de sendika ayrımı yapmadan yaptığınız deneme sınavınıza katıldım ve orada bir Lojman sorusunu çözemedim ve bu konuya hiç bakmadığı mı fark ettim. Sonra sınav sonunda bu konuya bir baktım. Ve sayenizde Sınavda bu soruyu doğru yaptım sendikanıza minnet duyuyorum. …. Bölümüne üyelik işlemi için lütfen uğrayınız.

           Sayenizde ODTÜ’de güzel şeyler olduğunu görüyoruz. Eskiden Üniversite İdari Personelinin bir yemekhanesi bile yoktu. Şuan Yemekhanemizde rahatça yemek yiyebilmekteyiz. Hiçbir Rektörden girdiğimiz sınavlar ile ilgili başarı dileği duymamışken Sınava girmeden önce rektörümüzün başarı dilek mesajını görünce Teşekkürler ÜNİPERSEN dedim.

        Bu gün yanıma Yetki alacağız diyen …… Sendikanın ……sı geldi. Sizin üyeniz olmasamda ÜNİPERSEN’nin yaptıklarını söyledim siz yetkili sendika olarak neden bunları yapamadınız dedim. Bir baktım adamalar yüzleri kıpkırmızı buradan koşarak çıktılar. Lütfen yolunuzdan şaşmayın sizlere inanıyor güveniyoruz.

              Emin olun bu yolda gayet sağlam adımlarla ilerliyorsunuz. Üniversite İdari Personelini en iyi temsil eden sıkıntılarını en iyi bilen sendika sizsiniz.. Kısa vadede mümkün olmasa da uzun vadede çok büyük hizmetlere imza atacağınıza inancımız tamdır.. Bu kadar iyi olmak zorunda mısınız? Ezber bozmaktasınız biz hep yıllarca Sendika=Parti gibi görmekte idik. Siz şimdi bize Sendika= Hak’ı gösteriyorsunuz. İnşallah çizginiz bozulmaz.

              Şimdiye kadar hiçbir sendikaya içten gönül vererek üye olmadım. Hep yanıma bir arkadaş gelip bak gel bu sendikaya üye ol sen benim arkadaşımsın dedi ve üye oldum yada amir baskısı ile (baktım ki menfati varmış bunu nasıl mı anladım sendikasından çıkınca benimle arkadaşlığını bitirdi bu insanların ne kadar zayıf karakterli olduğu gerçeği gösterdi. ) Fakat Sendikanızda çok yakın arkadaşlarım olmasına rağmen bir gün olsun sendikamıza üye ol sözünü duymadım hatta zorla sendika hakkında onlara muhabbet açmaya çalıştım. Bu sendika gönül verenlerin sendikası olduğunu çok iyi anladım şimdi. Artık üyenizim selamlar,

          Yıllardır Eşimden ayrı tayin sıkıntısı ile savaşmaktayım ama hiçbir sendika yöneticisi bu konuyu ağzına bile almadı. Ama sendika genel başkanınız bu konu kayan yaramız diye her tarafta dile getirdi. O zaman artık bende sizinleyim. Lütfen temsilcilik verin bana aktif çalışmak istiyorum.

           Daha buraya yazamadığımız yüzlerce mesaj var çok teşekkür ederiz. Bize bu enerji ve çalışma gücünü nereden buluyorsunuz neden bu kadar çok çalışıyorsunuz diyolar işte buradan alıyoruz arkadaşlar bu gücü. Allah yar yardımcımız olsun. Biliyoruz işimiz zor çünkü haklarımızın yanında birde bu öğretmen sendikalarının yetki sorunsalıyla uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bizi de bu döngüye sokma çabasındalar ama biz girmeyeceğiz biz gönüllerin sendikası olarak er yada geç Üniversite İdari Personelinin İlk ve Tek Temsilcisi olarak hak ettiğimiz güce ulaşacağız.

Bu sıralar sizlerin desteğine çok daha fazla ihtiyacımız var. Lütfen üyeliklerinizi sendikamıza taşıyınız. Bizlerde ümidimizi kaybetmemek için sizlerin bizleri desteklediğinizi görmek istiyoruz bizim gücümüz sizsiniz. Ancak bu şekilde Üniversite İdari Personelinin sıkıntılarının var olduğunu gösterebiliriz.

Bu arada Görevde Yükselme Sınavıyla ilgili gelişmelere ulaşmaya çalışıyoruz bu hafta YÖK'ten bir açıklama bekliyoruz. Ondan sonra yol haritamızı belirleyeceğiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

bottom of page