top of page

       Cumhurbaşkanlığı tarafından Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliğinde yapılan düzenleme ile üniversitelerin bu yönetmeliğin dışında tutulması yükseköğretim kurumlarında naklen tayin sorununun daha da büyümesine neden olmuştur.

            Sendika olarak her fırsatta dile getirdiğimiz YÖK’e defalarca dilekçeler yazdık etkinlikler düzenledik bu yaralara çare olmak varken maalesef Üniversite İdari Personelinin yarasına tuz basılmaya çalışılmaktadır. Sabrımız denenmektedir.

            Anladık ki biz YÖK'e derdimizi anlatarak Devlet büyüklerimize sorunlarımızı anlatmalarını beklemek ile yanlış yapmışız.


         Üniversite İdari Personelinin bizler yaralarını sarmaya çalışırken bu kararlar ile yaramıza tuz basmaya çalışmak kabul edilebilir durum değildir.

        Bu iş için artık Cumhurbaşkanımızın kapısının çalınma zamanı gelmiştir. Bu işi için artık Eylem planının yapılarak meydanlara çıkma zamanı gelmiştir. Gerekirse AÇLIK GREVİNİN zamanı gelmiştir.

            Bu sorun maddi hak sorunu değildir. Bu sorun sosyal hak sorunu değildir. Bu sorun bu ülkenin en büyük değeri olan aile sorunudur. Ailesiz kalan çocuklar sorunudur. Eşinden ayrı kalan eşler sorunudur. Annesinin, babasının son günlerinde yanında olamama sorunudur. Bu sorunun görmezden gelinmesine, küçük görülmesine kurulduğumuz günden beri izin vermedik bundan sonrada izin vermeyeceğimizi bilin. Ne gerekiyorsa hepsi tek tek yapılacak. 10 kişiyle de olsak 150000 kişide olsak yapılacak. Ve bizler şahsımız adına bu kutlu davada bizlerin yanında olanlara minnettarız alınlarından öpüyoruz. Ama halen Öğretmen Sendikalarında hak kayıplarımızı izleyenlere, ve bir medet umanlara da sesiz sedasız orada oturuyorlarsa hakkımızı helal etmiyoruz.

       Bizler bu sorunu herkes için çözeceğiz sadece üyelerimiz için değil tüm Üniversite İdari Personeli için çözeceğiz. Lütfen bize güç katın elimizi biraz daha güçlendirin 2020 Yılında bu sorunları artık çözelim. Bu bize üye olun Üniversite de yetkili olacağız masallarına da inanmayın. Yıllardır Üniversitelerde yetkili oldunuz acaba bir dikili ağacınız var mı? bir yaraya çare oldunuz mu?

Çok üzgünüz, çok kızgınız, çok kırgınız...


#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininilkveTekTemsilcisi
#TayinNakilHakkıEnTemelHaktır

www.unipersen.org.tr

bottom of page