top of page

DOĞU ANADOLU 1 NOLU ŞUBEMİZ KURULDU

       Üniversitelerde görev yapan Üniversite İdari Personelinin özlük, sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi ve kaybedilen itibarının yeniden inşası için 17 Nisan 2015 günü  "BİZDE VARIZ" diyerek başlatmış olduğumuz "Varoluş Mücadelesi" gün geçtikçe büyüyerek gücüne güç katmaktadır.

      Bu kapsamda Doğu Anadolu  1 No’lu Şubemizin kuruluşunu 29.12.2022 tarihinde gerçekleştirdik. Misafirperverlikleri ilgileri için, bizleri destekleyerek mücadelemizi güçlendiren tüm çalışma arkadaşlarımıza Bingöl Üniversitesi ailesine üniversitemiz yönetimine destekleri için teşekkür ederiz. Şubemizin  kurucular kuruluna görevlerinde başarılar diliyoruz. Eminiz ki Sendikamız bayrağını çok daha yükseklere çıkaracaklar. Sizler ile bağlarımızı güçlenecek, birlikte hareket ederek kazanımlarımızı hep birlikte kutlayacağız.

     Sendika kurmanın kolay olduğu ülkemizde Siyasetsiz, ideolojik bağlantıların olmadan sendikacılık yapmak, hak aramak maalesef zor bugünlerde olduğu gibi her zaman bu birlikteliğimize, mücadelemize engel olmak isteyecekler karşımıza çıkacaktır. Nasıl ki 7 yıldır hepsi ile alnımızın akıyla mücadele edip zaferle çıktıysak %2 Sendika rüşveti kararından da Allahın izniyle zaferle çıkacağız. Ve bu süreçte Sarı Siyasi Öğretmen Sendikalarının her türlü baskılarına rağmen ne olursa olsun bizi yalnız bırakmayan, çalışma arkadaşlarının mücadelesinde, davasında yalnız bırakmayanları tarih yazacak emin olun sendikamızda bu fedakarlığı gösteren çalışma arkadaşlarımıza fedakarlıklarının mükafatını kat ve kat verecek. Ömür boyu gereken vefayı fazlasıyla gösterecektir.

     2015 yılında sendikamızı kurduğumuzda gençler toplanmışlar bir şey yapamazlar diyenler şimdi koltukları ellerinden gidecek diye %2 ile bizi durduracağı gafletine düşmüşler. Şimdi de sendikayı kapatırlar yakında diyorlarmış biz gereken cevabı vermeye devam edeceğiz. Biz daha yeni başlıyoruz… 2022 yılı bitmeden Doğu Anadolu 1 nolu Şubemizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Sırada Kütahya, Erzurum, Trakya, Ege ve Ankara, İstanbul 2. Şubelerimizi inşallah 2023 yılında kuracağız. Durmadan çalışmaya mücadeleye devam edeceğiz.

     Üniversite idari personelinin sorunlarının dile getirilmesi ve çözümü adına kendi sendikasında yer alacak her idari personelin önemi bugünlerde kat ve kat daha fazladır. Üni-Per-Sen  İdari Personel olmadan,  İdari Personelde Üni-Per-Sen olmadan sorunlarının çözümüne kavuşamayacağı geçmişe baktığımız 15 yılda gördüğümüz gibi mümkün değildir. Gelin birlik olalım, birbirimizi ancak biz anlayabiliriz. Sendikamızın tek derdi ve tek sahibi vardır o da üniversite idari personelidir. Hep böyle oldu, böyle olmaya da devam edecektir...

        Sizlere bir kez daha söz veriyoruz, biz doğruluk yolundan ayrılmadan sizlerin güveninizi dualarınızı boşa çıkarmadan, hiç bir zaman Üniversite İdari Personelinin başını öne eğdirmeden, her zaman her yerde Üniversite İdari Personelinin hakkını savunmaya ve sizleri yüceltmeye devam edeceğiz. Ülkemizin neresinde olursa olsun. Biz Temsilcilerimizin, Üyelerimizin her zaman yanında olacağız.

      Üniversitelerde çalışan idari Personelden aldığımız güç ve güvenle kendi ellerimiz ile kurup yaşattığımız öz yuvamız Üni-Per-Sen’de  birlikteliğin gücü ile hareket edilecek siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna girmeyecek tüm gücümüzü sizlerden almaya devam edecektir.

Birlikte daha güçlüyüz...

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

Sports (Instagram Story) (2).png
bottom of page