top of page

ODTÜ ÇALIŞANLARI, KAMPÜSÜMÜZ İÇERİSİNDE Kİ OKULUMUZA ÇOCUKLARINI GÖNDEREMEZ DURUMA GELMİŞTİR. BU KABUL EDİLEMEZ.

EYLEM VE İMZA KAMPANYAMIZA DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

 

   Değerli çalışma arkadaşlarımız; bildiğiniz gibi yaklaşık 2 yıldır kolejle ilgili çalışmalarımız devam ediyor geçmişte yaptığımız çalışmalarda bu fiyat artışlarını öngörerek geçen sene hem Vakıf Yönetimi hem de ODTÜ Yönetimiyle görüşmeler gerçekleştirdik ve yoğun katılımlı imza kampanyası gerçekleştirdik.

         Ve bugün maalesef ODTÜ çalışanı Koleje çocuğunu göndermesi imkansız hale gelmiştir. Buna izin vermeyiz, Mücadelemizi Güçlendiriyoruz.

      Tekrar hatırlatıyoruz. ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulu, ODTÜ yerleşkesi içerisinde yaklaşık 100 dönümlük alan üzerine 1989 yılında kurulmuş ve birçok ilde okullarını açarak büyümüştür. ODTÜ için ODTÜ çalışanları için önemli bir değer olan okulumuzla gurur duymaktayız. Okulumuzun da bugünlere gelmesinde üniversitemizin arazisi üzerinde kurulması ve üniversitemizin marka ismini kullanarak ciddi katkı sağlayan ODTÜ olduğu da aşikardır. Ayrıca vakıfların kurulmasının en temel amacı; KAR ELDE ETME KAYGISI GÜTMEDEN topluma katkı sağlamak, insanlara hizmet vermek ve özelde de ODTÜ Geliştirme Vakfı’nın temel ilkeleri çerçevesinde eğitime destek, birlik ve dayanışma olduğu bilinmelidir.

    ODTÜ Kolejinin, 2024 yılı ücretlerinin açıklanmasıyla ODTÜ çalışanlarının, Kolejde çocuklarını okutması imkansız duruma gelmiştir. Maalesef bu ücret politikası Ankara’nın en fahiş fiyatlı okuluyuz demektir. ODTÜ çalışanlarının çocukları okulumuza gelmesin demektir. Ankara’nın zengin aileleri bizim tercihimizdir demektir, ki ara sınıflar da çocuklarımızı okulunuza almayarak bunu göstermiştiniz. Şimdi bu fiyat politikasıyla da ODTÜ çalışanlarının çocuklarını artık istemiyoruzu tamamen ortaya koymuş durumdasınız.

 

            Şunu belirtmek isteriz ki ODTÜ kampüsü içerisinde ODTÜ çalışanları, çocuklarının eğitimi için kurulan bir okuldan yararlanamaz duruma geldiyse biz buna izin vermeyiz. Bu nedenle ODTÜ çalışanları olarak ortak dilekçe kampanyamızı başlattık. Çocuklarımızın geleceği için tüm ODTÜ çalışanlarının Akademik, İdari, Sendika vb ayrımı yapmadan bu dilekçe kampanyamıza bu mücadelemize katılımlarını bekliyoruz.

   Dilekçeleri doldurulduktan sonra Sendikamız Temsilcilerine bilgi@unipersen.org.tr mail adresine gönderebilirsiniz.

 

            Birlikte Güçlüyüz…

Ekran görüntüsü 2024-02-13 130022.png
bottom of page