top of page

        Değerli Arkadaşlar, Gezimiz sırasında küçük bir toplantıda yapma fırsatımız oldu. Yönetim Kurulumuz ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Temsilcisi Muharrem Bey, Düzce Üniversitesi Temsilcimiz Abdullah Bey ve ODTÜ, Kırklareli ve Düzce Üniversitesinden arkadaşlarımızında bulunduğu toplantımızda Temsilciliklerin sorunları, teşkilatlarımızın güçlendirilmesi konusunda yapabileceklerimiz, üyelerimizin sorunları ve sendikamızdan beklentileri konularında istişarelerde bulunduk.

       Bu Kapsamda Sendikamız öncelikle tüm Üniversitelerde Temsilciliklerimizin açılması için yoğun bir çalışma içerisine girecek ve Temsilcilikler ile sürekli bağlantıda kalarak temsilciliklere maddi ve manevi tüm destek sendikamız tarafından sağlanması kararı alınmıştır.

       Ayrıca basılı malzemeler konusunda Afiş, Broşür vb tanıtım materyallerinin tüm üniversitelere ulaştırılması ve sendikamızdan tüm personelin haberdar edilmesi çalışmalarına ağırlık verilmesi ve Milletvekili ve Meclis ziyaretlerinin artırılarak, Toplu Sözleşme görüşmelerin de eğitim hizmet kolu içerisinde en az 5 maddenin Üniversite İdari Personeli sorunlarının çözümü üzerine olması konusunda çalışmaların yapılması kararları alınmıştır.

       Sendikamız bölünmüş parçalanmış Üniversite İdari Personelini birlik ve beraberlik içerisinde bir araya getirme çabası azmi içerisindedir. Sizlerden ricamız sadece bizlere şans vererek üyeliklerinizi sendikamıza taşımanızdır. Her şeyin değiştiğini göreceksiniz, yapılamayacak diye bir şey yok arkadaşlar, biz olmayanı istemiyoruz. Nakil Tayin Hakkı için MEB'in Yönetmeliği var tüm Bakanlıkların var bizim neden olmasın. Kurumlarımızdaki tazminat ve maddi haklardan faydalanmamamız gerekirken neden yok. Hepsini inşallah sizin bize verdiğiniz güç ile kazanacağız. Haydi İdari Personel artık bekleme bir adım at.

jkhkj.jpg
bottom of page