top of page

Yönetim Kurulu Toplantısı Gündeme Dair Açıklamalar

 

 

          Değerli Arkadaşlar; Üniversite İdari Personel Sendikası (ÜNİ-PER-SEN) olarak kurulduğumuz günden itibaren tek amaç ve gayemiz Üniversite İdari Personelinin haklarının elde edilerek hak ettiği değeri görmeleri için azimle, kararlılıkla, umutla çalışmaktayız. Bu kapsamda gündemde olan konuları görüşmek ve gelecek planları için yönetim kurulu olarak istişarelerde bulunarak önemli kararlar aldık.

 

             Öncelikle 1 haftadır enine boyuna düşündüğümüz Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) ‘nin Üniversite İdari Personelinin Merkezi Yer Değişikliği ve Görevde Yükselme dilekçe kampanyasının daha etkili, daha samimi ve soruna kökten çözüm üretecek şekilde ilerleyerek olumlu sonuçlanması için sendikamızın üzerinde hissettiği sorumluluk ve sizlere verdiğimiz söz ile ( Üniversite İdari Personeli için atılan her adımda bizde olacağız ve elimizden gelen desteği vereceğimizi söylemiştik.) Bu kapsamda Dilekçe Kampanyasını Sendikamız destekleme kararı almıştır. Temsilcilikler aracılığıyla toplanan dilekçeler Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezine teslim edilecektir. Dilekçenin biraz daha detaylandırılması ve Becayişin sorunun kökten çözümünü sağlamayacağını Tayin Nakil Yönetmeliğinin çıkarılması gerekliliği ve samimiyet konusundaki tavsiyelerimizi kendilerine ilettik. İnşallah Hayırlı Olur.

 

Bu konuda çok fazla düşünmemizin nedenleri;

 

a-) Aynı amaç için çalışan öğretmen sendikalarının hiç birini şimdiye kadar ortak hareket ettiğini görmedik acaba bizde onlar gibi mi olmalıydık. Hayır dedik biz öğretmen sendikası olmadığımız gibi Bizim üye kaygımız yok bizim kariyer, makam, mevki kaygımız yok bizim o yapmış bu yapmış kaygımız yok bizim tek kaygımız Kadrolarımızın haklarıdır dedik. 

 

b-) Sendikamız Sendikacılık düsturunu değiştirerek . bir partiye yaslanmadan bir yerlere gelemezsiniz diyen kişilere, sendikalara inat kimsenin adamı olmadan kimsenin ön bahçesi arka bahçesi olmadan, Üyelerimizin desteği, umutları, duaları ve örnek sendikacılığımız ile Üniversitelerin en güçlü sendikası olma yolunda güçlü ve emin adımlar ile ilerlerken yanlış anlaşılır mıyızdı? Sendikamız büyümesini siyasete borçlu değildir ve yetki peşinde değil, etkili olmaya çalışan bir sendika anlayışında iken bu desteğe kulp takıştırmaya çalışan kötü niyetliler çıkar mıydı ? Bunları düşünürken üyelerimizle yaptığımız istişarelerde bu çalışmalar zaten sizin sayenizde başladı. Neden 15 yıldır yapılmıyordu Tayin Nakil sorunu yeni başlayan bir sorun mudur? Değil, ama tüm öğretmen sendikaları birleşerek Üniversite İdari Personelini görmezden geldikleri için kimse umursamadı yıllarca ve siz bir anda kral çıplak dediniz. Tüm Üniversite İdari Personeli gözünü açtı. O yüzden kim bu adımları atarsa bu adımın sahibi sizsiniz biz bunu biliyoruz bunun farkındayız. O yüzden lütfen destek verin demiştir. Ve destek kararı alınmıştır. Bu konuyu çözüp artık maddi konular, 13B/4, Sınav görevlendirmeleri vb. konular bekliyor vakit kaybetmemeliyiz artık. 

 

           Diğer bir kararımız Sendikamız 7 Mart 2020 tarihinde Ankara’da Temsilciler toplantısı kararı almıştır. Üniversite özelinde sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin görüşülmesi. Sendikamızın gelecek çalışmalarının planlanması ve yol haritasının çizilmesi. Sendikamızın Nisan Ayında kuruluş yıl dönümü için etkinlik planlarının yapılması konuları istişare edilecektir.

 

             Yine Sendikamızda her zaman şeffaflıktan yana olduk bu kapsamda mali tablolarımız gelir ve giderlerimiz web sayfamızda herkese açık şekilde güncel şekilde yayınlanması kararı alınmıştır.

 

             Evet arkadaşlar bizler sendikal geleneği bozarak zor ve uzun yolu seçtik. Bizlerle olacak herhangi bir siyasi partinin altına sinmedik. Neysek o olduk kapalı kapılar ardında yapılan hiçbir işimiz olmadı. Bugüne kadar Zoru görüp kaçmadık, Makam, Mevki, Sıfat, Unvan kaygımız olmadı. Her gün başımızı yastığa koyduğumuzda bizlere güvenen yüzlerce kişi için bugün bir şey yapabildik mi? Yarın ne yapabiliriz vicdanı ile uyuduk.Bu yüzden bizde Yorulmak var Pes Etmek yok, Umut var, İnanç var Yılmak yok, Gidilecek yolumuz, fethedeceğimiz gönüller, aşılacak dağlarımız var, ortak hislerimiz, ortak acılarımız, dertlerimiz, hüzünlerimiz var. Sizlerin duaları, umutları var. Bu yüzden biz buradayız sizinleyiz, Umutla, azimle, kararlılıkla...

 

              Hiçbir zaman Üniversite İdari Personelini, kadrolarımızı sahipsiz bırakmayacağız… Güzel Günler Yakındır…

bottom of page