top of page

HUKUK ZAFERİ

 

 

    Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Üniversiteler de çalışanlarımıza yapılan bir haksızlık varsa biz sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek diyalog yoluyla çözemediğimiz sorunlarımızı dava yoluna götürmekten çekinmedik çekinmeyiz.

 

       Bu kapsamda,

 

      ODTÜ’de üyemize verilen haksız KINAMA cezasını mahkemede iptal ettirdik.

 

        Birçok çalışma arkadaşımızın davaları devam ediyor… 13/b4 görevlendirmeleri, hülle atamalar, GYS haksızlıkları, lojman adaletsizlikleri ve sendikamızın açtığı Kuruluş Geliştirme Ödeneği ve Yükseköğretim Tazminatı davalarımız devam ediyor. İnşallah hepsinden güzel haberler alacağız. Sendikamız her alanda mücadelesini sürdürmektedir.

 

        Alanda eylemlerimiz, üniversitelerde üniversite yönetimleri ve çalışma arkadaşlarımızla istişarelerimiz, mecliste milletvekili görüşmelerimiz, YÖK’te YÖK yöneticileri ile görüşmelerimiz, mahkemelerde hukuk mücadelemizle üniversite idari personelinin mücadelesini her alanda sürdürerek üniversite idari personelinin gururu, umudu olmaya devam ediyoruz… İnşallah kazanımlarımızla sesimizi çok daha fazla duyuracağız.

 

        Üniversiteler hepimizin ve geleceğimizi sağlam temeller üstüne inşaa etmek her çalışanın vazifesidir. Sendikamız tüm yöneticileri kadrolarımızdan gelerek 7 yıllık tecrübeyle artık her alanda yanınızda. Ve bu güçlü temeller ile oluşturduğumuz ailemiz üniversitelerin en güçlü sendikası konumuna gelmiştir.

 

       Herkesi bu büyük aileye bekliyoruz… Bu büyük mücadeleye bekliyoruz… Üniversite çalışanlarının varoluş mücadelesinde yanımızda olmanızı istiyoruz.

bottom of page