top of page

ÜYEMİZİN DAVASINDA HUKUK ZAFERİ

 

       Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

Bu kapsamda,

      Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde keyfi ve haksız verilen uyarma cezasına açtığımız davada mahkeme bir kez daha keyfi uygulamaya ve üyemizin hak kayıplarına dur diyerek iptal kararı vermiştir. Kurum tarafından üst mahkemeye yapılan itirazda kabul edilmemiş. Haklılığımız kesin olarak karara bağlanmıştır.

      Değerli arkadaşlarımız Sendikanıza haklarınıza sahip çıkın, günü bile kurtarmayacak ve geleceğimizi karartacak algılara inanmayın, inançlarınızdan, inandıklarınızdan, davanızdan, haklarınızdan vazgeçmeyin. Size söz veriyoruz biz bu işi çözeceğiz.

    Bu konuda dik duruş sergileyen her daim yanımızda olanlara teşekkür ederiz zor günlerde yanımızda olanlara selam olsun… ÜNİPERSEN üyesi olmak dik duruş samimiyet, hakkın yanında olmak, çalışma arkadaşlarının yanında olmaktır.

    Üniversite Çalışanlarının sorunlarının çözümünü bizleri siyasete alet etmeye çalışan siyasi öğretmen sendikaları 20 yıldır yapmadı bundan sonrada yapamaz emin olun. O yüzden çalışma arkadaşlarımızı yalnız sahipsiz bırakmayacak başladığımız işi bitirmeden mücadelemizi bitirmeyeceğiz… Bizi takipte kalın…

bottom of page