top of page

NE SÖZ VERDİYSEK, GEREĞİNİ YAPMAK İÇİN, ALANLARA ÇIKIYORUZ..! MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ...

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) ile yaptığımız görüşmelerde Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan İdari Personel ile Üniversitelerde görev yapan idari personel çalışma arkadaşlarımızın sorunlarının benzer olduğu ortak noktalarda ortak mücadelenin verilmesi gerektiğine inanarak 23 Haziran 2021 saat: 13:00’da Ankara Ulus Meydanında Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ve taleplerimizi duyurmak için Eylemdeyiz.

Biz Bu Mücadeleye Varız ! Ya Siz ?

"YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALKACAK. YHS 1 DEFAYA MAHSUS EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA ATANACAK.

"ENGELLİDEN HİZMETLİ OLMAYACAK.

“ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNE TAYİN NAKİL HAKKI GELECEK”

“ÜNİVERSİTELERDE HÜLLE ATAMALAR BİTECEK VE MÜLAKATLAR KALDIRILACAK”

“ÜNİVERSİTELERDE AYRIMCILIK BİTECEK. YÜKSEKÖĞRETİM TAZMİNATI, GELİŞTİRME ÖDENEĞİ ÜNİVERSİTEDE ÇALIŞANLARIN HEPSİNE VERİLECEK.

"LOJMANLAR EŞİT DAĞITILACAK.

"ÖSYM VE MEB GÖREVLERİNDE TÜM PERSONEL EŞİT GÖREV ALACAK.

Toplu sözleşme görüşmeleri eylemlerimizin başlangıcını bu eylem ile veriyoruz. Sendikamız her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı idari personeli ile birlikte de mücadelemizi bir adım ileri taşıyoruz. Şuan Temsil Ettiğimiz ve Söz Verdiğimiz, Umut olduğumuz Üniversite İdari Personelinin Haklarını Kazanacağız. Sonra inşallah Tüm Memurları temsil edecek bir İdari Personel Konfederasyon ile o masaya oturacağız. Ama öyle siyasilerin cemaatlerin Sendikası olarak değil Emekçinin, Memurun Sendikası konfederasyonu olarak o masaya oturacağız. Hiç kimse umudunu kaybetmesin…

Umudumuz var oldukça, güzel günleri getireceğimize inancımız tam.

NOT: ÖZELLİKLE YHS ARKADAŞLARIMIZIN EYLEME KATILIMI ÖNEMLİ VE DEĞERLİ KATILIM SINIRLI SAYIDA OLACAK LÜTFEN KATILIM İÇİN SENDİKAMIZ İLE BAĞLANTIYA GEÇİN.

bottom of page