top of page

TAYİN HAKKIMIZ İLE İLGİLİ TASLAK ÇALIŞMAMIZ VE YÜKSEKÖĞRETİM TAZMİNATI İLE KURULUŞ GELİŞTİRME ÖDENEĞİNDEN ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİNDE YARARLANMASI TALEBİMİZ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN GEREĞİ İÇİN YÖK'E GÖNDERİLMİŞTİR

          Sendikamız tüm samimiyetiyle, gücüyle Üniversite İdari Personelinin İlk ve tek temsilcisi olarak çalışmalarına hızlı ve güçlü şekilde devam etmektedir. Söz verdiğimiz her şeyi tek tek gerçekleştirmek içi var gücümüzle çalışmaktayız.

 

      Bildiğiniz gibi Tayin Hakkımız ve Yükseköğretim Tazminatı ile Kuruluş Geliştirme Ödeneği talebimizle ilgili Tüm üniversitelerden topladığımız 5.000 yakın ıslak imzalı dilekçelerimizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve YÖK’e sunmuştuk.

 

    14.11.2022 tarihinde verdiğimiz üst yazı ve dilekçelerimiz Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gereği için YÖK’e iletilmiştir. Yazımızda Becayiş benzeri kısıtlı bir düzenlemenin sorunlara çözüm olamayacağını bu nedenle taslak çalışmamızda olduğu şekliyle puan esaslarına dayalı bir tayin sistemi getirilmesi gereklidir. Ve Yükseköğretim kurumlarından çalışmamızın gereği Yükseköğretim Tazminatı ve Kuruluş Geliştirme Ödeneği Üniversite İdari Personeline de ödenmelidir.  

 

      Artık bu konu YÖK’tedir. YÖK bu sorunlara sessiz kalırsa şunu bilmelidir ki 100.000 Üniversite Çalışanının vebali YÖK’ün üzerindedir. Aynı Çatı altında İdari Personel “YÖK” sayılamaz.

 

     YÖK’ten YÖK Başkanımız Prof.Dr. Erol ÖZVAR’dan taleplerimizi tekrar belirtiyoruz.

 

  1. Tayin Hakkımızla ilgili Becayiş değil Puan sistemine dayalı Tayin Hakkı.

  2. Yükseköğretim Kurumunda çalışmamızın gereği Yükseköğretim Tazminatı ve Kuruluş Geliştirme Ödeneğinin Üniversite İdari Personeline de verilmesi.

  3. GYS ve UDS Merkezi olarak 2023 yılında açılması ve her üniversitenin sınava katılımlarının sağlanması.

 

      Artık bekleyecek tahammülümüzde, zamanımızda kalmadı. Sonuca gidecek adımların atılmasıyla ilgilenmekteyiz. YÖK Başkanı ile direk olarak görüşme talebimizde ısrarlıyız. Cumhurbaşkanımıza ulaşma gayretindeyiz. TBMM’de Milletvekillerimize bu sorunları aktarmaktayız. Bu sorunların biran önce çözülmesi için gereken adımların atılması noktasında samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz.

 

    Bildiğiniz gibi geçen aylarda büyük bir onur ve gururla ilk defa sadece Üniversite İdari Personelinin Haklarının yazılı olduğu pankartlarla, YÖK önünde basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Kendi dilekçe kampanyamızı düzenledik. Sonuca her gün bir adım daha yaklaşmaktayız. Bu daha başlangıç yine YÖK önüne gideceğiz. Yine haklarımıza sahip çıkacağız…

 

    Bu yaptığımız çalışmaları sendikamıza üye olarak destek veren 5000 çalışma arkadaşımızla gerçekleştirdik onlardan aldığımız güçle enerjiyle gerçekleştirdik. Bugün yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı konumundadır. O nedenle aramıza nifak sokmaya çalışan %2 sendika rüşvetiyle mücadelemizin önünü kesmeye çalışan Siyasi Öğretmen Sendikalarına bu fırsatı vermeyin. Onlar size aylık 150 TL sendika rüşveti teklif ederken bizler size hakkımız olan aylık yaklaşık 2.500 TL iyileştirmeyi sağlayacak Yükseköğretim Tazminatını teklif ediyoruz.  15 yıldır Üniversite İdari Personeli için tek kazanımı olmayan Yönetim kurullarında bir tek idari personel bulunmayan, toplantılarında, söylemlerinde Üniversite İdari Personelinin üzerinden üstün körü geçenlerle mücadelemizi başa dönmek durumunda bırakmayın bizleri.

 

Çünkü bizler birlikte güçlüyüz…

 

       Yolumuz zorlu, yolumuz çetin ama Siyasi Öğretmen Sendikalarının bilmedikleri bir şey var ki onlar Üniversite Çalışanlarının ahını alırken biz Üniversite İdari Personelinin Duasını alanlarız.  yüreğimiz, cesaretimiz tam evvel allah bugünleri de atlatacak güce de sahibiz. Üniversite Çalışanlarının yıkılmaz kalesi güven Kapısıyız…

 

       Değerli çalışma arkadaşlarımız;  bizler sendikal geleneği bozarak zor ve uzun yolu seçtik. Bizlerle olacak herhangi bir siyasi partinin altına sinmedik. Neysek o olduk kapalı kapılar ardında yapılan hiçbir işimiz olmadı. 7 yıldır üyelerimiz bu mücadelede alnı ak başı dik yürüyor. Bugüne kadar zoru görüp kaçmadık, Makam, Mevki, Sıfat, Unvan kaygımız olmadı. Her gün başımızı yastığa koyduğumuzda bizlere güvenen binlerce çalışma arkadaşımız için bugün bir şey yapabildik mi? Yarın ne yapabiliriz vicdanı ile uyuduk.

 

     Biliyoruz ki bu yolda yürürken inandığımız şey Adaletin, hakkın ve hakikatin izinde olanların elbet kazanacağıdır. %1 ler %2 barajlarıda yıkacağız. Bu yüzden bizde Yorulmak var Pes Etmek yok, Umut var, İnanç var Yılmak yok, Gidilecek yolumuz, fethedeceğimiz gönüller, aşılacak dağlarımız var, ortak hislerimiz, ortak acılarımız, dertlerimiz, hüzünlerimiz var. Sizlerin duaları, umutları var. Bu yüzden biz buradayız sizinleyiz, Umutla, azimle, kararlılıkla...

 

    BİZLERİN; ACILARI ORTAK! DERTLERİ ORTAK! SORUNLARI ORTAK! VE ARTIK MÜCADELEMİZDE ORTAK OLMAK ZORUNDA… GELİN HEP BİRLİKTE HAKLARIMIZA, ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZIN BİZLER İÇİN BAŞLATTIĞI BU BÜYÜK MÜCADELEYE DESTEK VERİN. AİLEMİZE KATILIN...

 

 

    

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#TayinNakilHakkımız

#YükseköğretimTazminatıHakkımız

SCAN0004-1.png
315399299_2749491368518222_5510598102041913914_n.png
bottom of page