Döner Sermaye Kanun Teklifi 

           Başarısız ve Kazanımsız bir toplu sözleşme sürecinden sonra Üzgünüz.. Kızgınız.. Kırgınız..Öfkeliyiz.. dedik Ama kimse umudunu kaybetmesin arkadaşlar biz daha yeni başlıyoruz dedik. Onların masada yapamadıklarını haklı mücadelemizden dolayı Alanlarda, Mecliste, her platformda biz yapacağız dedik.

 

          Üniversite İdari Personelinin sorunlarının artık kamuoyunda yer bulması ve sorunlarımızın TBMM’ye taşınmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Geçen Hafta Üniversitelerde Döner Sermaye Payları ile ilgili olarak verilen Kanun Teklifiyle birlikte 2 önemli konu meclisin açılmasıyla birlikte gündeme gelecektir. Bu süreçte sendikamız bu kanun tekliflerinin kabulü için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürecektir.

 

          En temel hak olan Tayin Nakil Hakkına sahip olmayan Üniversite İdari Personeli bunun yanında Çalıştığı kurumda hiçbir maddi haktan yararlanamamaktadır. Ve kamuda en düşük maaşla özveri ile görev yapmaya çalışmaktadır. Bu durumun nedenlerini bir çok kere anlattık yine anlatmayalım ama Ah Öğretmen Sendikaları Ahhh.

 

Yükseköğretim Tazminatı YOK

 

Eğitim Öğretim Ödeneği YOK

 

Geliştirme Ödeneği YOK

 

Döner Sermaye Payları YOK

          Kanun Teklifini veren Milletvekilimiz Fahrettin YOKUŞ Bey’e teşekkür ediyoruz. Ve bu çabalarının samimi olduğunu düşünüyoruz. Kanun tekliflerinin kabul edilmesi noktasında da elinden gelen gayreti yapmasını bekliyoruz. Bizler hangi parti veya sendika olursa olsun Üniversite İdari Personeli için Samimi bir şekilde bir şey yapma gayretini her zaman destekleyeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Üniversite İdari Personel Sendikası 

Adres: Next Level İş Merkezi  Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulv. No:3  Kat:16 Daire : 81  

Çankaya / Ankara

Telefon       : 0312 950 57 32 

Belgegeçer : 0850 522 34 03

e-posta: bilgi@unipersen.org.tr 

                 unipersen2015@gmail.com

Kep Adresi :   universiteidaripersonelsendikasi@hs03.kep.tr