top of page

            Değerli Arkadaşlar; Yoğun şekilde yürüttüğümüz çalışmaları sizler için haftalık rapor şeklinde sunmaktayız.

 

      Öncelikle; 2 Mart 2020 Pazartesi İstanbul’daki Üniversitelerde bulunan Temsilciliklerimize ve Marmara Üniversitesinde de güçlü bir temsilcilik oluşturmak için ziyarette bulunduk gördük ki orada da güçlü bir temsilciliğin temelleri atılmaya başlanmış. Bizleri orada misafir eden tüm arkadaşlara minnettarız teşekkür ederiz.

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu seçimi noktasında bir röportaj gerçekleştirilmiştir. Röportaj yakın zamanda sizler ile de paylaşılacaktır.

 

             Perşembe Günü EBS tarafından yapılan Tayin Nakil Hakkı Dilekçeleri teslim edilmiştir.

 

          Cuma günü Kadınlar günü ile ilgili Temsilciliklerimizde kadın üyelerimize menekşe dağıtımı planı yapılarak gerekli organizasyon yapılmıştır.

 

            Cumartesi Günü Kırklareli Üniversitesi Temsilcimiz Caner Yahya BOYAR, Gümüşhane Üniversitesi Temsilcimiz Süleyman AKBAŞ, Kars Üniversitesi Üyemiz Engin ÇELİK, Bolu Abant Üniversitesi Temsilcimiz Durmuş BARAN, Boğaziçi Üniversitesi Temsilcimiz Ali KAPLAN, Nevşehir Üniversitesi Üyemiz Mehmet Şebab POLAT Ankara’ya gelmişlerdir. Burada Yönetim Kurulumuzun da katılımıyla istişarelerde bulunulmuş ve gelecek planlamaları yapılmıştır. Uzak yollardan gelerek bizleri mutlu eden onurlandıran tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Çalışmalarımız daha da güçlenerek devam edecektir.

 

         Bu süre zarfında Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesinde Temsilciliklerimiz kurulmuştur. Temsilciliklerimizin paylaşımı ilerleyen günlerde yapılacaktır.

 

       Bir süre ara verdiğimiz twitter etkinliklerimiz başlayacaktır. Cumhurbaşkanımıza Hitaben bir mektup yazılarak kendilerine ulaştırılması sağlanacak. Kamuoyunun ilgisini çekecek bir basın açıklamasının YÖK önü veya Ankara Merkezde yapılması için valiliğe izin yazısı iletilecek.

 

     Arkadaşlar sessiz kaldığımız zaman bilin ki sizler için bir şey yapmanın planı çalışması içindeyizdir. Her gün yastığa kafamızı koyduğumuzda bugün Üniversite İdari Personeli için ne yaptık vicdanı ile uyumaktayız. Evet yapmaya çalıştığımız şeyler kolay değil Hak ve adalet yolculuğu dediğimiz bu yolun engellerle, dereler, tepeler, engin denizlerle dolu olduğunuzu da çok iyi biliyoruz. Bu yolun zorlu bir yol olduğunu, bu yolculuğun yorucu bir yolculuk olduğunu da biliyoruz. Hak ve adalet yolculuğuna çıkanların, hak ve adalet arayışı içinde olanların hepsinin başaramadığını, kazanamadığını da biliyoruz. Lakin kazananların ve başaranların tümünün arayanlar olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ve biliyoruz ki, bir kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalmaya devam edersek, birilerinin bizi duyacağına ve uyanacağına ve kapıyı açacağına eminiz...

 

www.unipersen.org.tr

 

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#ÜniversiteİdariPersoneliiçinçalışmayadevam

dsfsaf.png
bottom of page