top of page

SENDİKAMIZIN TALEBİYLE YÜKSEKÖĞRETİM TAZMİNATI VE KURULUŞ GELİŞTİRME ÖDENEĞİNDEN ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİNDE YARARLANMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLDİ.

 

Üniversite çalışanları çok iyi bilmektedir ki, Üniversite İdari Personelinin İlk ve Tek Temsilcisi olan sendikamız yıllardır Tayin Nakil Hakkımız, Yükseköğretim Tazminatı ve Kuruluş Geliştirme Ödeneklerinden Üniversite İdari Personelinin de yararlanması için büyük bir mücadele sürdürmektedir. Mecliste yaptığımız yoğun ziyaretler sonrasında bu sorunların çözümü için CHP Milletvekili Av. Mahmut TANAL tarafından Kanun Teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Bugün itibariyle kanun teklifi esas komisyon olan Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ve Tali Komisyon olarak da Plan ve Bütçe Komisyonuna gitmiştir.

 

Burada değerlendirilecek olan bu hayati kanun değişikliği aile birliği ve kamuda en düşük maaşı alan kurumunda verilen hiçbir tazminattan faydalanamayan üniversite çalışanlarının mağduriyetlerinin giderileceği bir Kanun Teklifidir. Seçime girerken yıllardır ihmal edilen, sorunları görmezden gelinen üniversite çalışanlarının artık bu mağduriyetlerinin giderilmesi gereklidir. Olumlu bir şekilde komisyondan geçmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Tüm partilere ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Tüm parti yetkilileri taleplerimizi yerinde bulmuştur. Şimdi bir fırsat var önümüzde muhalefet, iktidar demeden bu teklife tüm partilerin desteklerini bekliyoruz.

 

2015 yılında söz verdik. Dedik ki bir partinin sendikası olmayacağız. Tek gündemimiz tek amacımız Üniversite İdari Personeli olacak çizgimizden ayrılmadık. 150.000 Üniversite İdari Personeli yanınızdayız destekçiniziz, dualarımız sizinle dedi. İşte bizim gücümüz, umudumuz, hırsımız, azmimiz buradan geliyor o yüzden mücadelemiz sarsılmaz, bitmez. Önümüze engeller koymak bu mücadeleyi bitirmek, Üniversite Çalışanlarını Sahipsiz bırakmak üzere kurgulanan %2 Sendika Rüşveti kurgusunun iptalinde sona yaklaşılmıştır. Tüm arkadaşlarımızdan özveri, sabır bekliyoruz.

Çünkü Üni-Per-Sen bizler için ilk ve son gemidir. Üniversite İdari Personelinin haklarının alınması noktasında attığımız ilk ve son adımdır. Bu nedenle Üni-Per-Sen’nin başarılı olması Zorunluluktur. Bu zorunluluğun gerçekleşmesi için ise Üniversite İdari Personelinin, sendikasını sahiplenmesi ve çok iyi korunması gerekmektedir. Biz inatla, azimle çalışmaya, mücadele etmeye sorunlarımızı çözmeye kararlıyız.

 

Artık Üniversite Çalışanları Yalnız Değil… Artık Üni-Per-Sen zamanıdır.

1a462a21-c635-437f-b36b-ba8f887aff40-1.png
1a462a21-c635-437f-b36b-ba8f887aff40-3.png
1a462a21-c635-437f-b36b-ba8f887aff40-4.png
1a462a21-c635-437f-b36b-ba8f887aff40-5.png
bottom of page