top of page

SENDİKAMIZIN 3. OLAĞAN GENEL KURULU ÇOŞKU İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİ

 

        Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulunu 20 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen delegelerimiz ile çoşku içerisinde gerçekleştirdik. Kongremizde Birlik Beraberlik mesajıyla demokratik bir seçim gerçekleştirilmiştir. Kongre sonrası Ankara dışından gelen üyelerimizle Anıtkabir ziyaretinde bulunarak kongre programımızı sonlandırdık. Kongremize Türkiye’mizin dört bir köşesinden katılan herkese çok teşekkür ederiz. Gelemeyen arkadaşlarımızın da gönüllerinin, kalplerinin bizler ile olduğundan eminiz.

 

       Önceki Yönetim Kurulu Üyelerine sendikamıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Yeni dönemde yönetim kurulumuz ve teşkilatımız daha güçlü bir yönetim gücü ve mücadele enerjisi ile yeniden sizlerin sözcüsü olacaktır. Üniversite İdari Personeli olarak başlattığımız bu büyük mücadelenin sizlerin desteği ile kararlılıkla süreceğine olan inancımız Türkiye’mizin dört bir yanından gelen idealist, bizlere inanan ve güvenen arkadaşlarımızı görünce daha da güçlenmiş ve doğru yolda olduğumuzu göstermiştir.

 

      Üniversitelerde çalışan idari Personelden aldığımız güç ve güvenle kendi ellerimiz ile kurup yaşattığımız özbe öz yuvamız Üni-Per-Sen hiçbir siyasi ideolojik fark gözetmeden tüm idari personeli kucaklayacaktır. Birlikteliğin gücü ile hareket edilecek siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna girmeyecek tüm gücümüzü sizlerden almaya devam edecektir. Hiçbir sendikal argümanı olmayan siyaseti referans alan sendikaların %2 oyunu ile ilgili de yargı yakın zamanda kararını açıklayacak, bağımsız sendikal mücadele çok daha fazla güçlenecektir. İdari personelin temsilcisi olarak bizler;

 

      Meslek onurumuz, sosyal ve ekonomik haklarımızın, özlük haklarımızın geleceği için insiyatif alacak, yaşanan sendikal boşluğu dolduracak ve tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşerteceğiz. Bizim yerimiz sizin yanınız, sizin yeriniz bizim yanımızdır. Tek ses tek yürek olacağız.

 

     Sendikamızın adına ve ismine yakışır duruş gösterip, evrensel değerlerden olan, onur, haysiyet, şeref, namus ve dürüstlük olgularımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz. Tüm enerjimizi, motivasyonumuzu ve gücümüzü Üniversite İdari Personelinin Sorunlarının çözümü için kullandık ve kullanmaya da devam edeceğiz.

 

     Herhangi bir ağacın kopmuş dalı değil, toprağa düşmüş tertemiz bir tohumdan fidan olduk artık çalışma arkadaşlarımızın güven kapısı, en güçlü temsilcisi olarak tüm üniversitelerde yetkili ve etkili olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir sendikayız. Sizlere bir kere daha söz veriyoruz biz doğruluk yolundan ayrılmadan sizlerin güveninizi, dualarınızı boşa çıkarmadan, Üniversite İdari Personelinin başını öne eğdirmeden, her zaman her yerde Üniversite İdari Personelinin Hakkını savunmaya ve sizleri yüceltmeye devam edeceğiz.

 

     Zaman birlik olma zamanıdır. Üniversite İdari Personel Sendikası varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Hedef ve ilkelerimiz, ortaya koyduğumuz felsefemiz hiçbir zaman kaybolmadı kaybolmayacaktır. Sizlerden aldığımız güç ve azimle sendikamız kendini kanıtlamış ve 8 yıldır Üniversite İdari Personelinin Umudu Sesi olmuştur.

 

    Ve artık kazanımlara imza atma zamanı gelmiştir. Aşağıda yer alan öncelikli sorunlarımızın acil olarak çözülmesi için sendikamız var gücüyle çalışacaktır.

 

  • Tayin ve Nakil Hakkı

  • Yükseköğretim Tazminatı, Üniversite Ödeneği

  • Kuruluş Geliştirme Ödeneği

  • Döner Sermaye Payları

  • Haksız 13/b-4 Görevlendirmeleri, Hülle Atamalar

  • Adaletli ve 2 Yılda bir Görevde Yükselme Sınavlarının yapılması

  • Kurum İçinde tam adalet

  • Lokal Üniversite soruları (Servis, Yemek, Kreş vb)

 

Üni-Per-Sen Ailesine Güvenen ve Desteklerini Esirgemeyen, Gönül veren tüm Üniversite İdari Personeline Teşekkür ediyor sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz. 3. Olağan Genel Kurulumuzun, Ülkemize, Milletimize, Üniversite çalışanlarına ve tüm Kamu Çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz”

 

YENİ YÖNETİM KURULUMUZ

İbrahim GÜZEL

Genel Başkan

Erdem YALÇIN

Genel Başkan V.

Halil Kamil TEKİN

Teşkilatmadan Sorumlu Genel Başk.Yard.

Zeynel KAMAN

Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başk. Yard.

Mehmet Şebab POLAT

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başk. Yard.

İsmail İDKİN

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başk Yard.

 

Şenay TURAN

Mevzuattan Sorumlu Genel Başk. Yard.

bottom of page