top of page

Üniversite İdari Personel Sendikasının Kuruluşu İdari Personelin  Doğum Günüdür….

 

                Öncelikle 17 Nisan 2018 Salı günü hem kuruluş yıldönümümüzü kutlamak hem de bir araya gelerek sizleri dinlemek istediğimiz toplantımıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden aldığımız öneri ve isteklerin hepsini dikkate alarak çalışmalarımızı yürüteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. 

                Ayrıca teşekkür etmek istediğimiz kişiler olacak öncelikle ODTÜ Genel Sekreterimiz ;  Prof. Dr. Türker ÖZKAN’a MM25 salonunu tarafımıza tahsis ettiği için, Kokteyl için destek konusunda  Sağlık Kültür Spor Daire Başkanımız Serap KARABAYER’e ve Kafeterya Müdürü Gülsün UĞURLU’ya , Çalışmalarımızı izlemek ve destek vermek amacıyla toplantımıza katılım sağlayan PDB Müdürü Şule Nur ÜST AKMAN’a, Ve Sendikamızın Ankara’ya taşınmasıyla birlikte çalışmalarımıza hız vererek özveri ile çalışmalarını yürüten ve Kırklareli ve Aksaray Üniversitesinden gelerek tam olarak orada bulunan Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyoruz…

                17 Nisan 2015 yılında sendikamızı kurarken artık birilerinin çıkıp bu duruma dur demesi gerektiği ve bizler adına bir sendikanın kurulması gerektiğine karar vererek  “Üniversitelerde bizde varız”  sloganıyla yola çıktık…

                    Üniversitelerin devamlılığını sağlayan, mali ve idari işlemlerin yürütülmesi , teknik işlerden ve onarılmalardan tutun yazışmalara öğrenci kayıtlarından akademik kadroların takibine tüm sistem işleyişini sağlayan, kurumun hafızası olan Üniversitelerde neredeyse idari personelin elinin değmediği bir alan olmamasına rağmen ne yazık ki hak ettiği saygınlığı ve maddi manevi desteği alamamıştır. Her konuşmada her  söylemde eğitim kalitesini artıralım deyip sonrada idari personeli görmezden gelmek samimiyetsizliktir, Üniversitelerin başarısı ancak tüm paydaşlarla birlikte olmakla olacaktır.

                Bizi doğru şekilde temsil edecek,  benim sorunları mı bilmeyecek? Benim sorunlarımı yaşayacak ki çözüm üretebilsin. Biz sizi savunuyoruz deyip Sendikanın 20 kişilik yönetimine öğretmen, akademisyen dışında bir Üniversite çalışanı koyamamak samimiyetsizlik, umarsızlıktır… Sendikamızın Yönetim kurulunun tamamı İdari Personelden kuruludur. 

              40 Yıldır taraf olan taraf olmayan partizan sendikacılıkla hangi hakkımız savunuldu hangi hakkımız alındı. Hala eşinden memleketinden ayrı yaşayan üniversite idari personelleri var…  Artık partizan sendikacılığın neye mal olduğu tecrübe edildi..  Sendikalarda hakları umursamayıp parti lideri gibi ortada dolaşan iktidar değişince dil yöntem değiştiren üyesine sen benim partimden benim görüşümden değilsin diye dışlayan değil. Haklarımız için hangi düşüncede olursa olsun bir araya gelip partici düşünceye hayır  diyerek hak ve adaletten yanayız. Her parti her hükümete sorunlarımızı anlatabilecek durumdayız.  Onurlu duruşumuz hiçbir zaman değişmeyecek, haklarımız için hükümet de kimin olduğu önemli değil biz her gün orada olacağız.

              10 ay ortada gözükmeyen 2 ay ortalıklara dökülüp gel 2 ay bize üye ol sonra ayrıl diyenlerin sendikacılığı ne hale getirdikleri ortada yazıklar olsun yetkinize de sayınıza da neyse siz boş kavganıza devam edin. Üniversite İdari Personeli size güzel bir cevap verecektir. Arkadaşım hepiniz başka üniversitelerde yetkilisiniz  hangi sorunu gündeme getirdiniz. Daha sorunlardan haberiniz yok yada var işinize gelmiyor ” ben nasıl söylerim genel sekreterin, Daire başkanının İdari Personel olmasını onlar benim has üyem…” dersiniz.

               “Yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş  Zor bir göreve çıktık omuzlarımızda çok büyük bir yük var ama biliyoruz ki umutlarınız, dualarınız bizimle birileri taşın altına elini koymalı diye düşünüyoruz. İdari Personelin Sesi, Umudu, olduk.  Söylenmeyeni söyledik, yazılmayanı yazdık, Sendikal Boşluğu doldurmaya, tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşertmek için biz bu yolda olacağız 2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst, özümüzde sözümüzde bir oldu, siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık.

             Artık sizlerden de bir adım bekliyoruz. Gelin arkadaşlar evinize yuvanıza gelin birlik olalım. Bu sendika bizim geleceğimizdir gönlünüz bizimle olup üyeliğiniz başka yerde olmasın. Vicdanınız rahat olsun…

         

 

Sevgi ve saygılarımızla nice güzel umutlu mutlu yıllara,

bottom of page