top of page

SENDİKAMIZ 9 YAŞINDA...

ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONEL SENDİKASININ KURULUŞU İDARİ PERSONELİN DOĞUM GÜNÜDÜR…

 

       Bugün Üniversitelerde GİH, THS, YHS, SHS ve 4B sınıflarında görev yapan Üniversite İdari Personelinin özlük, sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi ve kaybedilen itibarının yeniden inşası için 17 Nisan 2015 günü "ÜNİVERSİTELERDE BİZ DE VARIZ" diyerek başlatmış oldukları Varoluş Mücadelesinin bütünleştiği Üniversite İdari Personel Sendikası (Üni-Per-Sen)’nin kuruluş günüdür. Bugün 105 Üniversitede Temsilciliklerini kurmuş ve her geçen gün gücüne güç katarak çalışma arkadaşlarımızın umudu ve gururu olarak mücadelesine devam etmektedir.

      "Ben" yerine "Biz" demeyi ilke edinmiş, dik duruşu, onurlu mücadelesi ve siyasal sendikacılığa hayır diyerek, Üniversite İdari Personelinden aldığı güç ile Kazanım Mücadelesini alnının akı ile vermektedir. Üniversite İdari Personel Sendikasının ve üyelerinin bugün gurur günü, Üniversite İdari Personelinin Doğum Günüdür.

* Sendikamız, idari personelden aldığı güçle etkili bir sendika anlayışındadır.

* Sendikamız Üniversite İdari Personelinin sorunlarını çözmek için mücadele etmektedir. Bu gündem dışında tali gündemlerin oluşmasına şimdiye kadar izin verilmedi bundan sonrada verilmeyecektir.

* Sendikamızda her bir üye; hem yönetici, hem başkan, hem genel başkandır.

* Sendikamızda "Ben" olgusuna yer bulunmamakla birlikte, tüm çalışmalar "BİZ" olgusuyla ve ışığında yapılmaktadır.

* Taraf olmak yerine TAVIR koyan sendika olarak tarafsızlığı ortaya koymuş ve yapılan yanlışlara en sert TAVRINI koyarak, hak arama mücadelesinde yeni bir çağ başlatmıştır.

* Üniversite İdari Personelinin umutlarının yeşerdiği ve birlik, beraberlik ve kardeşliğin kazandığı Varoluş Mücadelesinin başladığı ve Üniversite İdari Personelinin "Üniversitelerde Biz de Varız!" haykırışının yapıldığı yerdir.

       Biliyoruz, yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş, Zor bir göreve çıktık. Omuzlarımızda çok büyük bir yük var, ama biliyoruz ki umutlarınız, dualarınız bizimle. Biz de bu mücadeleye elimizi değil, gövdemizi koyduk. İdari Personelin Sesi, Umudu olduk. Söylenmeyeni söyledik, yazılmayanı yazdık, Sendikal Boşluğu doldurmaya, tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşertmek için biz bu yolda olmaya devam edeceğiz. Her gün daha güçlü her gün daha fazla mücadele gücüyle devam edeceğiz.

    Haklarımız için mücadelemizi çok daha güçlü şekilde sürdüreceğiz. 9 yıllık bilgi birikimimizi tecrübelerimizi sendikamıza aktaracağız. Ve bunu yaparken de nasıl ki 2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst, özümüzde sözümüzde bir oldu, Siyaset üstü sendikacılık anlayışıyla yolumuza devam ettik, siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonra da öyle olacak.

     Gelin arkadaşlar, evinize yuvanıza gelin birlik olalım. Haklarımızla ilgili adımların atılmasını sağladık. Tüm bunları sonuçlandırarak 2024 yılını kazanımlar yılı yapalım. Bu sendika bizim geleceğimizdir. Bu sendika çalışma arkadaşlarının yanıdır. Bu sendika umudun adıdır.

     Bizlere destek veren, gönül veren ve Mücadelemize ortak olan tüm dostlara, meslektaşlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız.

Üniversite İdari Personel Sendikası Yönetim Kurulu

Unipersen 9 Yaşında.png
bottom of page