top of page

ÜYEMİZİN MUVAFAKAT DAVASINDA HUKUK ZAFERİ

      Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.  Hep birlikte aile olarak beraber mücadele verdiğimiz bu yolda sizlere söz veriyoruz sendikamızın hiçbir yöneticisi hiçbir üyesi bu yolda yalnız yürümeyecek her daim yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yöneticilerimize üyelerimize yapılan bir haksızlık varsa biz sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek sorunlarımızı dava yoluna götürmekten çekinmedik çekinmeyiz.

Bu kapsamda,

      Atatürk Üniversitesi’nde üyemizin muvafakat talebini uygun görülmediği için açtığımız davada mahkeme bir kez daha keyfi uygulamaya dur üyemizin hak kayıplarına dur diyerek yürütmeyi durdurma kararı vermiştir.

      YÖK’e Üniversitelere tekrar çağrımızdır. Gelin Tayin Nakil Yönetmeliğimizi biran önce çıkaralım. Devletimizin Mahkemelerini, avukatlarını meşgul edip, bütçeleri bu davalarda heder olmasın. Tüm kamu personelinin en temel hakkı olan Tayin Nakil hakkına engel olmaya çalışmayın.  Çocuğunun eşinin yanında çalışmasına, Annesinin babasının yanında, memleketinde mutlu olduğu yerde çalışmasına engel olmayın.

      Birçok çalışma arkadaşımızın davaları devam ediyor… 13/b4 görevlendirmeleri, hülle atamalar, GYS haksızlıkları, lojman adaletsizlikleri ve sendikamızın açtığı Kuruluş Geliştirme Ödeneği ve Yükseköğretim Tazminatı davalarımız devam ediyor. İnşallah hepsinden güzel haberler alacağız. Sendikamız her alanda mücadelesini sürdürmektedir.

       Alanda eylemlerimiz, üniversitelerde üniversite yönetimleri ve çalışma arkadaşlarımızla istişarelerimiz, mecliste milletvekili görüşmelerimiz, YÖK’te YÖK yöneticileri ile görüşmelerimiz, mahkemelerde hukuk mücadelemizle üniversite idari personelinin mücadelesini her alanda sürdürerek üniversite idari personelinin gururu, umudu olmaya devam ediyoruz… İnşallah kazanımlarımızla sesimizi çok daha fazla duyuracağız.

         Değerli çalışma arkadaşlarımız, bizler her zaman tutunduğunuz dal, sesiniz, adalet talebinizin savunucusu oluruz. Çalışma arkadaşınız, dostunuz, aileniz oluruz.

       Üniversiteler hepimizin ve geleceğimizi sağlam temeller üstüne inşaa etmek her çalışanın  vazifesidir. Sendikamız tüm yöneticileri kadrolarımızdan gelerek 7 yıllık tecrübeyle artık her alanda yanınızda. Ve bu güçlü temeller ile oluşturduğumuz ailemiz üniversitelerin en güçlü sendikası konumuna gelmiştir.

          Herkesi bu büyük aileye bekliyoruz… Bu büyük mücadeleye bekliyoruz… Üniversite çalışanlarının varoluş mücadelesinde yanımızda olmanızı istiyoruz...

MEHMET KAYA ÜNİPERSEN YD KARARI (1)-1.png
MEHMET KAYA ÜNİPERSEN YD KARARI (1)-2.png
RED WHITE YELLOW GENERAL LAW FIRM INSTAGRAM POST (1).png
bottom of page