ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

 

BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYEYİM, BULUNDUĞUM İLDE TEMSİLCİ YOK, NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

 

       Sendikalara üyelikler 4688 sayılı Kamu görevlileri sendikaları kanunu kapsamında yapılmaktadır. Sendikaya üye olmaya karar veren kişi, kanun gereği önceki sendikasından çekilmelidir. Üyesi bulunduğunuz sendikadan çekilmek için yapmanız gereken 3 Adet Çekilme formunu doldurup, imzaladıktan sonra çalışmakta olduğunuz kurumun evrak kaydına  vermeniz yeterlidir.

 

     Üye olmak için aşağıdaki linkten dökeceğiniz Ünipersen Üyelik Formunu 3 adet doldurup imzalayıp sendikanın genel merkez adresine veya adresine karşı ödemeli postalamanız yeterlidir. Üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Üye olmak için, bulunduğunuz üniversitede temsilciliğin bulunması zorunlu değildir.

HİÇBİR SENDİKAYA ÜYE OLMADIM, NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

 

            Daha önce sendikalara üye olmak veya olmamak ayırıcı bir özellik değildir. Üye olmak istediğiniz sendika için 3 adet doldurup imzalayacağınız üyelik formunu üye olmak istediğiniz sendikanın genel merkezine posta yoluyla göndermeniz yeterlidir.

 

SENDİKAMDAN İSTİFA ETTİM, BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAK İÇİN 30 GÜN BEKLEMEM GEREKİYORMU?

 

            Herhangi bir sendika üyesi olup, üyeliğini sonlandıranların, başka bir sendikaya üye olmaları için 30 günlük süreyi beklemelerine gerek yoktur. 30 günlük süre sendika aidatları için düzenlenmiştir. Yeni üye olduğunuz sendikaya aidatınız 30 günün sonunda geçerli olacaktır. Üye olmak için herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.

SENDİKAYA ÜYEYDİM AMA İSTİFA ETTİM, BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAK İÇİN İSTİFA FORMUMUN ONAYLANMASI BEKLEMEME GEREK VARMI?

 

            Kamu çalışanlarının Üyelikleri ve istifaları 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanunu kapsamında düzenlenmektedir. Kanunda kişiler dilediği zaman sendikalara üye olmak ve çekilmekte özgürdürler. Ayrıca istifaların onaylanması gibi bir durumda söz konusu değildir. Çekilme bildirimini kurumunuza verdiğiniz gün çekilmiş sayılırsınız.

Üniversite İdari Personel Sendikası 

Adres: Next Level İş Merkezi  Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulv. No:3  Kat:16 Daire : 81  

Çankaya / Ankara

Telefon       : 0312 950 57 32 

Belgegeçer : 0850 522 34 03

e-posta: unipersen2015@gmail.com