top of page

Dağ Fare Bile Doğurmadı

          Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı, 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 15:00’de başladı ve yaklaşık iki buçuk saat sürdü ve Kanunda yazan formalitenin yerine getirilmesinden başka bir anlam ifade edemedi.

 

        Çünkü toplantının memurla ilgili gündemi maalesef yoktu!!! Bir kez olsun şu üyelerinizin sayesinde var olduğunuzu hatırlayın ve onlar için işveren karşısında iş birliği içinde olun gündeminiz memurlar emekliler olsun dedik. Gündemi saptırmayın dedik ama yine gündem maddeniz masada kim oturacak o beni istemiyor o beni istiyor oldu.

 

        Sendika ve konfederasyonların sitelerine koydukları bilmem kaç maddelik talep listeleri de oradaki masaya bırakıldı. Ve Toplantıda hiçbir konu karşılıklı konuşulmadı, tartışılmadı ve de hiçbir karar alınmadan dağıldılar,

 

        Bizler Tüm sendikaların ve Konfederasyonların bu toplantılarda söz hakkının olmasından yanayız. Hatta kurumlarda yapılan Kurum İdari Kurul Toplantılarında da durum aynı olmalıdır. En çok üyeye sahibim o yüzden ben kimseye danışmam diyerek %70 diğer üyelerin sıkıntılarını dinlemeyerek yapılan bu kurulun anlamı olmadığını söylediğimizde Sendika Şube Yönetim Kurulunu eleştirdiğimizde bizlere küsmüşler, kızmışlar, alınmışlardı. Neyse zamanla anlayacaklar onlarda bizi, bizim tek gündemimizin haklarımız olduğunu, işverene karşı birlikte hareket etmek olduğunu…

 

       Şöyle maddeler arasında Üniversite Memurlarını aradık. Acaba dedik Arkadaşlarımızın destek verdiği bu sendikalar acaba bir kelam söz söyledi mi diye ama bizi yanıltmadılar.

Ey Öğretmen akademisyen Sendikaları;

 

Üniversite İdari Personelleri Ailelerinden Çocuklarından ayrı yaşamak zorunda kalmış durumda bu konuyu önemli görmediniz mi ? “Öğretmen ve akademisyenlerle ek ders veren personelin ek ders ücretleri artırılmalı" yazarken yaa biz üniversite idari personellerini de temsil ediyoruz arkadaşlar kan ağlıyorlar demediniz mi ? Merak etmeyin bunları gündeme taşımayanlara Üniversite İdari Personelinin de cevabı olacaktır.

 

       Üniversite İdari Personelinin Temsiliyet sorunu olduğu iyice gün yüzüne çıkmıştır. Üniversite İdari Personelini sadece dolgu malzemesi olarak görerek yok Sendika Üniversite Şubesi, yok Sendika Üniversite Temsilcisi vb oluşumlar ile çözümü olmayacağı açıktır. Sendika Yönetim Kurullarında bir tane bile idari Personel bulunmayan bu sendikalardan bizi anlamasını beklemek doğru değildi. 15 yıldır bunu tecrübe ettik.

 

       Gelin bu temsiliyet sorununu aşalım Sendikamızda toplanalım.

 

7 Aralık 2018 KPDK toplantısının özeti bu.

Ve bu film tanıdık,

15 yıldan beri aynı senaryo.

 

Başrollerdekiler hiç değişmedi. Değişmezse aynı oyun devam edecek. Sizden bir şans istiyoruz bir kere kendiniz ve Üniversite İdari Personeli için bir iyilik yapın.

 

 

                                                                                                     Üniversite İdari Personel Sendikası ( Üni-Per-Sen ) 

bottom of page