top of page

Her Geçen Gün Mağduriyetlerimiz Artmaktadır

                Kayıplarımız yıllar geçtikçe artmaktadır. Yüzdelik olarak yapılan zamların yansıması maaşımız düşük olduğu için düşük kalmakta aradaki makas her geçen gün açılmaktadır. 5 yılda araştırma görevlisi ile zam farkımız yaklaşık 6 kat artmıştır. Artık Üniversite İdari Personelleri ciddi sıkıntılar yaşamakta yıllar geçtikçe de mağduriyetlerimiz artmaktadır.

Yıllar itibariyle Araştırma Görevlisi ile Memur arasındaki fark 

Sosyal Denge Tazminatı Nedir?

Neden Üniversite İdari Personeline de verilmelidir!!!!

            4688 Sayılı Kamu Görevlileri ve Sendikalar Kanunu ile yerinden Yönetim kuruluşlarından olan Belediyeler ve İl Özel idarelerinin bağlı olduğu sendikalarca kendi çalışan memurlarına Toplu İş Sözleşmesinde sosyal denge sözleşmesi ile çalışanlarına maddi imkan sağlanmıştır.

 

          Üniversitelerde hizmet yerinden yönetim kuruluşlarından olup, seçimle iş başına gelen bir rektörü , özerk bir yapısı ve özel bütçesi ile 4688 sayılı yasa ile bu kanun kapsamı dışında tutularak eşitsizlik yapılmıştır. Bu durum sendikalar tarafından güçlü bir şekilde gündeme taşınamamış, çalışanlar için büyük bir kayıp olmuştur. Olmaya da devam etmektedir.

          Bu nedenledir ki Üniversite İdari Çalışanlarına Denge Tazminatı şarttır. Döner Sermaye Paylarından İdari Personelinde faydalanması şarttır. Seyyanen bir iyileştirme zammı gereği zorunluluk olmuştur.

             Her geçen gün mağduriyetler artmakta fakat üye olduğumuz hiç bir Sendika bunları dile getirmemektedir. Bizleri düşünmeyen 40 Yıldır haklar noktasında  sıfır olduğumuz bu büyük eğitim sendikalarıyla da bu işi başaramayacağımız ortaya çıkmıştır. Siz Eğitim Sendikası değilmisiniz diyenler çıkar şimdi hayır bizler Üniversite İdari Personel Sendikasıyız. Sendika isimlerinde eğitim olan  bizim haklarımızı savunmayan akademik personel ve öğretmenleri baş tacı yapıp bizi köşeye atan sendikalarda üniversite idari personelinin işi yoktur. Herkes elini kafasına koyup düşünsün Sendikalar neden var üye olduğum Sendikada  40 yıldır hangi hakkım savunuldu diye.

 

               Herkesin üyeliklerini sendikamıza alma seferberliğini başlatıyoruz ya düzelip adam gibi hakkımızı savunurlar yada öğretmen ve akademisyenleriyle sendikalarını beraber yönetsinler bizimde ismimizi senede bir defa yetki alacağız diye ağızlarına almasınlar, haydi birlik olma vaktidir arkadaşlar haydi kucaklaşalım tüm üniversitelerde temsilci ve üye arkadaşlara ihtiyacımız vardır. Korkmayın biz her konuda sizin yanınızdayız. Sizde el verirseniz güzel işleri başaracağımızdan kuşkunuz olmasın...

           

bottom of page