top of page
Üniversite İdari Personeli Becayiş Programı

         Değerli Çalışma arkadaşlarımız; Becayiş Sistemi bizim istediğimiz bir sistem değildir. Sendika olarak puan sistemli rektörlerin inisiyatifinde olmayan bir Tayin/Nakil yönetmeliği talebimizdir.

  

          Bildiğiniz gibi yaptığımız büyük mücadele sonucunda YÖK 27 Şubat 2024 tarihinde bir adım atarak Becayiş Sistemimiz benzeri bir program planlamakta bunun için üniversitelerden talep toplamaya başlamıştır.

 

          Becayiş şeklinde bir düzenlemenin olması durumunda hızlı şekilde bu işlemleri yürütmek üzere yaklaşık 1.800 çalışma arkadaşımızın talepleri sistemimizde yer almaktadır.  Böyle bir yasal düzenleme olması durumunda hemen arkadaşlarımız arasında koordinasyonu sağlayarak yer değişikliğini sağlamak amacıyla sendikamız tarafından kurulmuştur.  Bu alana girdiğiniz bilgiler ile sizlere; Becayiş durumunda kaç kişinin beklediği, hangi üniversitelerde yoğunluk, hangi üniversitelere talep olduğu vb. istatistiksel bilgiler verilecektir kişisel bilgileriniz saklı kalarak. Becayiş olması durumunda iki kişinin bilgilerinin eşleştirilmesi yapılarak iki kişinin rızası alınarak hızlı şekilde becayiş yapması sağlanacaktır. 

        Programın amacı Üniversite İdari Personeline yol göstermek yardımcı olmaktır. Herhangi bir yasal bağlayıcılığı ve sendikamızın taahhütü yoktur. Kanuni süreç takip edilecektir. 

Becayiş Formunuz sistemimize ulaşmıştır.

bottom of page