top of page

              Değerli üyelerimiz ve Tüm Üniversite İdari Personeli arkadaşlarımız; malum 2020 yılı için kurumlarda Sendika yetki dönemi yaklaşmaktadır. Bizler Ülkemizin başındaki KORONA VİRÜS Belasından nasıl kurtulabiliriz Ülkemize, Üyelerimize, Üniversite İdari Personeline nasıl destek olabiliriz telaşında iken bazı Sendikalar Üye Avcılığına çıkmış. Hem de Akıl almaz oyunlar ile bu oyunlarınızı keşke haklarımızla ilgili olarak uygulasaydınız. Ama ne yazık ki haklardan çok yetkili olmakla ilgilendiler yetkili olmaya bir iki üyemiz kaldı. Allah’ını seversen hiç olmazsa bir aylığına üye ol” diyenler. Yada siyasi ideolojileri ortaya çıkarıp parti genel başkanı gibi çalışmalar “Bizim sendikaya üye olursan rahat edersin” deyip de hükümete yakınlığını hatırlatanı mı? Yada tam tersi biz hükümete karşıyız taraf olarak sendikacılık olmaz diyeni mi? Biz Türkçüyüz, Biz Ülkücüyüz, Biz falanca Tarikatçıyız, Biz sizi ANTALYA’ya tatile götüreceğiz diyeni mi? Size Lap-Top dağıtacağız diyeni mi? Ortalığı Solculara Sağcılara bırakmayalım diyeni mi? Daha NE KADAR AYRIŞTIRACAKSINIZ BİZİ... BİZ HAKLAR DİYORUZ ADAM SAĞCI SOLCU DİYOR BİZ HAKLAR DİYORUZ ADAM YETKİ DİYOR.

 

           Yaşananlar komiklik ile trajikomiklik arasında gidip gelirken. Sendikacılık artık haklar için değil üye kazanmak için yapılıyormuş izlenimini veren sendikacılara da yazıklar olsun… Bizler sizler için şunları yaptık yapacağız diyen sendikacılık yerine yetki alacağız diye sendikacılık yapanların sendika olgusunu nasıl tükettiğine ve amaçlarından nasıl saptırıldığını üzülerek izliyoruz. Ve bu sendikacılıktan artık midemiz bulandı.

 

              10 yıl boyunca kamu çalışanlarının derdine derman olmayı becerememiş, derman olmak bir yana merhem bile olamamış sendika ve konfederasyonların yetki döneminde tüm unsurları kullanarak kamu çalışanlarının üzerine kara basan gibi çökmeye çalışmasına izin vermeyiz vermeyeceğiz.

 

           Bu sendikacılığın 10 yıldır biriken sorunların ötelendiği, görünür kılınmadığı, hasır altına atıldığı ve gelecek dönemlerde de kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü için herhangi bir umut ışığı dahi vermediği ortadadır. Gerçeklerden kaçarak, yıllardır siyasi partilerin destekleriyle, kamu çalışanlarının gerçek gündeminden uzak çalışmalar kamu çalışanlarında bıkkınlık yarattığı, çalışma huzurunun kalmadığı, dağ gibi biriken sorunların çözümsüzlüğü nedeniyle mutsuz ve umutsuz, gelecek kaygısı yaşayan kamu çalışanlarının nefes almaya ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz.

 

         Ve şunu bilin Eşinden, çocuğundan, memleketinden ayrı yaşamak zorunda kalan Üniversite İdari Personelli varsa bu ülkede yetkinizin de sendikanızın da bir anlamı yok bizde. Kapımıza gelmeyin. Hangi yüzle bakacaksınız hangi yüzle üye olmamızı isteyeceksiniz.

 

          Yıllardır hep yetki aldık alıyoruz hikayesi ile yıllarını geçiren Yetki alınca da meydanlara çıkıp benim şu kadar üyem var diye 1 yıl siyaset yapıp üniversite idari personellerini yine köşeye atacaksınız. Ve Üniversitelerde hiçbir şey değiştirmeyeceğiniz yıllardır yetkili olduğunuz üniversitelerde gayet açıktır.

 

        Bu yüzden yola çıktık bu Öğretmen Sendikalarına, Yetkili ama etkisiz Sendikalara muhtaç değiliz. Artık Üniversite İdari Personelinin Sendikası (Üni-Per-Sen) var. Senin derdinle dertlenmeyeni sen de dert etme senin yanına yetki için gelene de sen artık gereken cevabı vereceksin diye düşünüyoruz!!!

2020 Yılında Yanımıza YETKİ için DEĞİL Aşağıdaki Sorunların ÇÖZÜMÜ için GELİN....

 

1. Nakil ve Tayin Hakkımız.

2. Kurum içi Gelir Dağılımında yaşanan adaletsizlikler.

3. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının uygulanmaması hülle atamalar.

4. Akademik Personelden yapılan özellikle Genel Sekreter, Daire Başkanı vb. görevlendirmeler.

5. Lojman dağıtımında ki adaletsizlikler.

6. 13/b/4 Maddesine dayanarak yapılan sürgünler.

7. Yardımcı Hizmetler sınıfının 1 kereye mahsus GİS ve THS sınıfına alınması.

 

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız Lütfen Bu konuda Duyarlı olalım…

 

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#YETKİiçinDeğilHAKLARIMIZiçin

bottom of page