top of page

Tam 1 yıl önce bu videoyu paylaşmıştık.

Bu sözleri o günleri unutmadık. Birileri unutsa da unutturmaya çalışsa da biz gece gündüz tekrarlamaya devam edeceğiz. Yıl 2013'tü Uni-Per-Sen henüz kurulmamış hepimiz Öğretmen Sendikalarına üyeyiz. Öğretmen Sendikaları eylem yapacağız dedi sizlerde katılmalısınız Üniversitelerin, Öğretmenlerin haklarını savunacağız tamam dedik. Elimize tutuşturdular pankartları Eğitimcilere İyileştirme, Öğretmenlere İyileştirme, Ek ödeme onlarında hakkı diye yıl 2014 Akademisyenlere, Araştırma Görevlilerine 1.000 TL Yüksek öğretim Tazminatı adı altında iyileştirme yapıldı. Bizler Yüksek Öğretim Çalışanı değilmişşiz gibi görmezden gelinmiş ve 0 TL verilmiştir. Ve şuan 30 Yıllık Müdür,şef,Fakülte Sekreteri, olsanızda 1 ay önce işe başlayan araştırma görevlisinden az maaş alıyoruz.

Ve O pankartları bizlere taşıtanlar da maalesef ne bir ses ne bir nefes çıkardılar. Kazanım naraları ile Öğretmen, akademisyen benim öz evladım siz hele bir kenara çekilin... Biz o günleri unutmadık ve unutturmamak için de bu sendikayı kurduk.

Sizlerde unutmayın arkadaşlar Geçmişi Unutanlar Onu Tekrar Yaşamaya Mecburdur... Hala çalışma arkadaşlarımız öğretmen sendikalarında bir umut beklemeye devam etmekteler. Ama bunlara ses çıkaramayanlar dertlerimizi yaşamayanların, bizim dertlerimizle dertlenmeyenlerin bizim sorunlarımıza çare olacaklarına inanmak ve bizler için bir şey yapacaklarına inanmak hayaldir. Samanlıkta iğne aramaktır ki samanlıkta da o iğnenin olmadığını bile bile aramaktır.

Arkadaşlar Sendikamız her geçen gün gücüne güç katarak büyüyor ve bizim sesimiz her geçen gün daha güçlü çıkıyor. 1 tane bile Üniversite İdari Personeli çalışma arkadaşımızın bizden ayrı bir yerde olmasına gönlümüz razı değildir. Gelin arkadaşlar bizlere şans tanıyın... Evinizde, Ailenizin yanında olunuz...

Üyelik Formumuz : https://www.unipersen.org.tr/uyelik-formu

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi
#Hepbirliktehaklarımıziçinbiraradayız

bottom of page