top of page

YÖK, TAYİN NAKİL ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ DETAYLARI VE TAKVİMİ AÇIKLAMALIDIR

 

               Üniversite İdari Personel Sendikası (ÜNİ-PER-SEN) olarak tek amaç ve gayemiz Üniversite İdari Personelinin haklarının elde edilerek hak ettiği değeri görmeleri için azimle, kararlılıkla, umutla çalışmaktayız.

 

              Bu kapsamda YÖK’ün Tayin Nakil Çalışması ile ilgili detayları ve takvimi açıklamasını bekliyoruz. Artık Evrak Bürokrasisini bekleyecek zamanımız kalmamıştır. Üniversite İdari Personeli zor durumdadır. Türkiye'nin 100. yılında ülkemizde halen ailesinden ayrı, memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli olmasını kabul etmiyoruz. Toplu Sözleşme metninde yer alan Cumhurbaşkanı tarafından dile getirilen ancak çözülmeyen KANAYAN YARA TAYİN NAKİL hakkımızı YÖK çözemiyorsa gerekiyorsa Meclisimizin açılmasıyla öncelikli olarak gündeme alınmalı ve çözülmelidir.

 

            Üniversitelerin kapanmasına 2 aylık bir süreç vardır. Bu sistemin uygulanması noktasında en uygun tarih bu tarihtir. Nisan ayında takvim açıklanmalı talepler Mayıs ayında toplanmalı ve okulların kapanmasıyla birlikte yerleştirmeler yapılmalıdır. Bu hassasiyet ve talebimizi yine YÖK’e yazılı olarak iletecek randevu talep edeceğiz.  

 

           Yine sürecin hızlandırılması ve takvimin açıklanmasıyla ilgili dilekçe kampanyamız devam ediyor ve toplanan dilekçeleri yine YÖK önünde basın açıklaması yaparak teslim edeceğiz. Yarın Twitter da gündem çalışması gerçekleştireceğiz. ÜNİPERSEN olarak sizlere söz verdik. Bu sorunu çözmeden bize uyku yok. Bıkmadan yorulmadan mücadeleye devam edeceğiz.

 

       Üniversite Çalışanlarının sorunlarının çözümü için Hukuksal, Eylemsel ve Örgütsel mücadelemizi daha güçlü sürdüreceğimiz sözünü tekrar sizlere veriyoruz. Sizlerden isteğimiz mücadelemiz büyük ve zorlu bir mücadele. Artık Sarı, Siyasi Sendikacılığın bitirilerek, Ülkemize yeni nesil sendikacılığın haklarımız için yapılan sendikacılığın getirilmesi mücadelesidir. Üniversite İdari Personelinin sahipsiz olmadığının gösterilmesi, Üniversite İdari Personelinin bu devlettin memuru olduğunun gösterilmesi mücadelesidir. O yüzden bu mücadele başarılı olmak zorundadır. Geleceğini düşünen herkes bu mücadeleye sahip çıkmalıdır. Bizler tam anlamıyla bir araya gelemez Üni-Per-Sen çatısı altında toplanmaz isek bu devran böyle geldi böylede devam edip gideceği açıktır. Mücadelemize güç verin, elimizi güçlendirin üyeliklerinizi ailenizin yanına sendikanıza alınız. ÜNİ-PER-SEN olarak siyasete, çıkar gruplarına bulaşmadan da sendikacılık yapılabileceğini örnek sendikacılığımızı tüm Türkiye’ye gösteriyoruz. Göstermeye devam edeceğiz...

 

      Üniversite İdari Personelinin Bayramını hep birlikte kutlayacağız. Sonrasında mali haklar noktasında Yükseköğretim Tazminatı, Geliştirme Ödeneği ve Döner Sermaye paylarının üniversite idari personelinin de almasını sağlayarak diğer sorunlarımızıda bir bir çözeceğiz.

bottom of page