top of page

          ÜYEMİZİN MUVAFAKAT DAVASINDA HUKUK ZAFERİ

 

         Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

 

      Hep birlikte aile olarak beraber mücadele verdiğimiz bu yolda sizlere söz veriyoruz sendikamızın hiçbir yöneticisi hiçbir üyesi bu yolda yalnız yürümeyecek her daim yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yöneticilerimize üyelerimize yapılan bir haksızlık varsa biz sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek diyalog yoluyla çözemediğimiz sorunlarımızı dava yoluna götürmekten çekinmedik çekinmeyiz.

 

Bu kapsamda,

 

     Şırnak Üniversitesi’nde üyemizin muvafakat talebini uygun görülmediği için açtığımız davada mahkeme bir kez daha keyfi uygulamaya üyemizin hak kayıplarına dur demiştir.

 

     Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklarına ve Personel Prensipleri Genel Müdürlüğüne, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, YÖK’e ve Üniversitelere tekrar çağrımızdır. Gelin Tayin Nakil Yönetmeliğimizi biran önce çıkaralım. Devletimizin Mahkemelerini, avukatlarını meşgul edip, devletin bütçesi bu davalarda heder olmasın. Tüm kamu personelinin en temel hakkı olan Tayin Nakil hakkına engel olmaya çalışmayın. Çocuğunun eşinin yanında çalışmasına, annesinin babasının yanında, memleketinde mutlu olduğu yerde çalışmasına engel olmayın.

 

     Birçok çalışma arkadaşımızın davaları devam ediyor… 13/b4 görevlendirmeleri, hülle atamalar, GYS haksızlıkları, lojman adaletsizlikleri ve sendikamızın açtığı Kuruluş Geliştirme Ödeneği ve Yükseköğretim Tazminatı davalarımız devam ediyor. İnşallah hepsinden güzel haberler alacağız. Sendikamız her alanda mücadelesini sürdürmektedir.

 

     Alanda eylemlerimiz, üniversitelerde üniversite yönetimleri ve çalışma arkadaşlarımızla istişarelerimiz, mecliste milletvekili görüşmelerimiz, YÖK’te YÖK yöneticileri ile görüşmelerimiz, mahkemelerde hukuk mücadelemizle üniversite idari personelinin mücadelesini her alanda sürdürerek üniversite idari personelinin gururu, umudu olmaya devam ediyoruz… İnşallah kazanımlarımızla sesimizi çok daha fazla duyuracağız.

 

     Üniversiteler hepimizin ve geleceğimizi sağlam temeller üstüne inşaa etmek her çalışanın vazifesidir. Sendikamız tüm yöneticileri kadrolarımızdan gelerek 8 yıllık tecrübeyle artık her alanda yanınızda. Ve bu güçlü temeller ile oluşturduğumuz ailemiz üniversitelerin en güçlü sendikası konumuna gelmiştir. Herkesi bu büyük aileye bekliyoruz… Bu büyük mücadeleye bekliyoruz… Üniversite çalışanlarının varoluş mücadelesinde yanımızda olmanızı istiyoruz...

 

     Değerli arkadaşlarımız Sendikanıza haklarınıza sahip çıkın, günü bile kurtarmayacak %2 sendika rüşvetine aldanıp geleceğimizi karartacak algılara inanmayın, inançlarınızdan, inandıklarınızdan, davanızdan, haklarınızdan vazgeçmeyin. Size söz veriyoruz biz bu işi çözeceğiz. Hem Anayasa Mahkemesinden, Hem de danıştaydan iptal kararı ve geçmiş dönem kayıplarımızın iade kararı çıkacaktır. Siyasi Öğretmen Sendikaları, memuru sefalete sürükleyip sadece aylık 200 TL sendika rüşveti teklif ederken biz size Seyyanen Zam, herkese 3600 Ek Gösterge, YHS kaldırılması, Tayin Nakil Hakkımız ve bize yaklaşık aylık 3.000 TL katkı sağlayacak Yükseköğretim Tazminatını teklif ediyoruz. BİZ BAŞARANA KADAR PES ETMEYENLERDENİZ…

 

      Bu konuda dik duruş sergileyen her daim yanımızda olanlara teşekkür ederiz zor günlerde yanımızda olanlara selam olsun… ÜNİPERSEN üyesi olmak dik duruş samimiyet, hakkın yanında olmak, çalışma arkadaşlarının yanında olmaktır.

 

     Üniversite Çalışanlarının sorunlarının çözümünü bizleri siyasete alet etmeye çalışan siyasi öğretmen sendikaları 20 yıldır yapmadı bundan sonrada yapamaz emin olun. O yüzden çalışma arkadaşlarımızı yalnız sahipsiz bırakmayacak başladığımız işi bitirmeden mücadelemizi bitirmeyeceğiz… Bizi takipte kalın…

 

   Bu akşam Saat:20:00 Twitter da canlı sohbet odasında olacağız. 20:30’da TayinveYükseköğretim tagında Twitter etkinliği düzenleyeceğiz. Tüm çalışma arkadaşlarımızı desteğe bekliyoruz.

bottom of page