top of page

           SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN MECLİSE ZİYARET

      Üniversite idari personelinin tayin sorunun çözümü ve YHS'nin kaldırılması için kanun değişikliği teklifini TBMM'ye sunan Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan BEKİN'i TBMM'de ziyaret ettik. Kendisine Üniversite ve YHS çalışanları adına teşekkürlerimizi ilettik. Ve konunun aciliyetini ve  takipçisi olduğumuzu artık kamunun kanayan yaraları olan bu 2 sorunun çözüme kavuşması gerekliliğini tekrar ilettik.

 

    Bu kapsamda yakın zamanda her iki konuda da ciddi çalışmalar yapılması adına mücadelemizi sürdüreceğiz. Ayrıca, Yükseköğretim Tazminatı, 3600 ek gösterge ve 10 yılını doldurmuş tüm memurlara yeşil pasaport verilmesi hususunda çalışmaları da hızlandırıyoruz.

 

         TBMM Genel Kurulunda  görüşme fırsatı bulduğumuz yeni vekillerimize de Üniversitelerimizi anlattık ve sadece MEB ve Öğretmenler üzerinden yürütülen öğretmen sendikacılığında üniversite çalışanlarının yalnız bırakıldığı gerçeğini ortaya koyduk. Oluşturduğumuz farkındalık ile çalışmalarımızda ellerinden gelen desteği vereceklerini ilettiler. Üniversite Çalışanları konusunda yapılacak çalışmalarda sendikamızla istişareler yapılacağı ve komisyonlar kurulmasının sözünü aldık. Tüm vekillerimize teşekkür ederiz.

 

        Değerli Çalışma Arkadaşlarımız; Mücadelemizi her daim sürdürmeye devam edeceğiz. 2015 yılından beri her geçen gün artan tecrübe ve mücadele azmimizle 2024-2025 yıllarını Üniversite İdari Personelinin Kazanım yılı olacağına Sendika olarak söz verdik. Gerekirse Meclis yollarını, YÖK'ün yollarını aşındıracağız... Üniversite İdari Personelinin güzel günlerini beraber inşa edeceğiz...

 

      Bize güvenin ve sesimizin daha gür çıkması elimizin daha güçlü olması için lütfen üyelikleriniz ile bizleri destekleyin.

Koyu Mavi Kırmızı Beyaz Jenerik Haber Genel Haber Instagram Gönderisi Videosu (1).png
bottom of page