top of page

                                                

    Bu Devran Böyle Gitmeyecek

         Yıllardır öğretmen kökenli sendikalarda hak ve menfaatlerimizin korunması ve geliştirilmesi için çaba gösterdik. Yapılan her eyleme, her etkinliğe destek verdik.  Öğretmen ve Akademisyenler kendi adına kurulan sendikalara üye olmak için çeşitli bahaneler gösterip, zorluk çıkarırken, biz ise sahip çıktık. Çareye en çok ihtiyacı olan kadrolar olduğumuz halde öğretmenlerin, Akademisyenlerin sorunlarına biz çare aradık.

        Onlara yapılacak her düzenleme, yapılacak her iyileştirme elbet bizlere de dolaylı olarak yansıtılacaktır dedik. Olmadı Araştırma Görv. 1000 TL zam geldi dedik bizlerde üniversitelerde en az maaşı alanlarız bize de 250 TL yansıtılır dedik olmadı. Onlar adına her türlü mücadeleye girdik, samimi bir şekilde her zaman yanlarında olduk, zaman oldu önlerindeydik, zaman oldu omuz omuza verdik, hep dik durduk, birlikte olduk. Biz onların davalarına sahip çıkarken kendi haklarımıza sahip çıkmadık, bizlere verilen haklar zamanla geri alındı savunduğumuz, üyesi olduğumuz sendikalara başvurduk onlarda seslerini çıkarmadılar, sessiz kaldılar kalmaya da devam etmekteler.           

           Eğitim Öğretim Hizmetleri (EÖH) için yapılan her iyileştirme sınıflar arasına ciddi mesafe koydu.Koymaya devam ediyor zamanla; öğretmenin çalışma saatinden tutun, görev tanımına, mali hakların verilmesinden tutun, diğer sosyal haklarına kadar her istediklerini aldılar şimdide Öğretmenlere 3600 Ek gösterge kazanmış Eğitim sendikalarımız bizler maalesef yine yokuz dillerinde.

                  Bu sendikaların halen Üniversitelerde 100 binlerce Üniversite İdari Personel üyesi var, Ama artık bu devran bitti sizlerle biz aynı oyunda yokuz. En temel hak olan Nakil ve Tayin hakkı olmayan eğitim çalışanları varsa halen bu ülkede 18 yıldır bu sendikalar bizler için hiç bir şey yapmamış demektir, Üniversite İdari Personeli yok sayılmış demektir. Asıl üyeleri olan akademisyenlerin sözüne bağlı hayatımız. Rektör gidemezsin derse gidemezsin...

                  Ama bu devran böyle gitmez 2015 yılında çıktığımız bu zorlu meşakkatli yolda hız kesmeden hızımızı daha da artırarak yolumuza devam ediyoruz. Bu yola çıktığımızda maalesef hiçbir örnek sendika yoktu önümüzde tüm Öğretmen sendikaları sanki iş birliği içerisinde Üniversite İdari Personeli bu ülkede yok anlayışı içerisindeydiler. Biz bu yola bu öğretmen sendikalarını taklit ederek çıkmadık.  Biz tırnaklarımızla gece gündüz çalışarak söylemler üreterek sorunları tek tek tespit ederek çözüm önerileri sunarak Üniversite İdari Personelinin hayatlarına dokunarak sizlerin teveccühünüzü kazandık.

            Bu yolda doğru olanlarla yolumuza tam gaz devam ettik/ediyoruz. Tüm takım edavatlarımız hazır her türlü zorlukla savaşacak ruh ve azme sahibiz. Kimseden korkumuz, kimseye eyvallahımız yok. Kimsenin ne payandası ne de dolgusu olduk. Değerlerimizden asla taviz vermedik. Hep en zor zamanlar için hazırlandık. İrade sahibi, küçük çıkarlar peşine düşmeyen, korku hastalığına kapılmayan koca yürekli üyelerimizle yolumuzda güçlenerek koyduğumuz hedefe doğru ilerliyoruz. Kimse endişeye düşmesin, kimse umutsuzluğa kapılmasın istiyoruz. Bilmenizi isterim ki, her türlü yıldırmalara, haksız davranışlara ve keyfi uygulamalara karşı sendika avukatlarımız, mevzuat konusunda uzman olan yönetim kademelerimiz yanınızda olacaktır..

     Haksızlık babamızdan gelse dahi karşıyız ilkesine sahibiz. Haklı olan her kim ise aynı mantıkla yanındayız. Hiç bir ideolojinin gölgesine sığınmadık, hiçbir siyasi partinin bataklığına saplanmadık, asla saplanmayacağız. 

       Artık buna bir son verme niyetinde olan onlarca arkadaşımız düşüncelerini eyleme çevirerek sendikal anlayışa yeni bir boyut kazandıracak Üniversite İdari Personel Sendikasına üyeliklerini almışlardır. Sizlerden de bir adım bekliyoruz artık.

Kendimizden eminiz;

        Biliyoruz ki, sendikacılık aktif olmak demektir. Kuruluşumuzun temel amaçlarından biri, Üniversite İdari Personelinin  özlük haklarının iyileştirilmesi olacaktır. Cesaret ve çalışkanlık bize yol olacaktır, bizleri koyduğumuz hedefe taşıyacaktır.

bottom of page