top of page

         BİRİLERİNİN CANINI SIKIYORUZ...

 

 

        Değerli çalışma arkadaşlarım, bir çok zorlukla baş etmeye çalışıyoruz biliyorum tanımı olmayan gaipten gelen görevler, tayin olmak eşinin, ailenin yanına gitmek için uğraştığın zorluklar, Sanki üniversitenin çalışanın değilmişiz gibi atılan bakışlar ayrımcılıklar, haksız yere yapılan soruşturmalar, görevde yükselmek için alim olmak, başvurulan ama hiç çıkmayan lojmanlar, adı giyim yardımı olup sadece çorap alabildiğiniz yardımlar, yok sen bizdensin yok sen ondansın diyen sendikacılar ve yöneticiler.

        Biliyoruz birilerinin canını sıkıyoruz çünkü alışmışlardı Üniversite İdari Personelinin seslerinin çıkmamasına, yapılan tüm haksızlıklar karşısında sus pus olmalarına. Ama artık bizlerinde sendikası var. Bizlerinde yanında olan bir sendika var.

Şimdi sizleri duyar gibiyim

“ne yapacaklar bir görelim ona göre üye oluruz”

 “siyasetsiz sendika mı olur”

“aman bunlarda sendika başkanları üretecekler hiç işim olmaz”

 “500 sayısına ulaşın biz geleceğiz”

“ben sağcıyım, ben solcuyum, ben hocacıyım, ben sendikaya karşıyım”

“Mehmet’in, Zeynel’in, Vedat’ın  Ali, Ahmet’in …. Bir menfaati vardır.” Para mı kazanacaklar bizlerden diyenler şunu bilin arkadaşlar hiçbir menfaatimiz yok tam tersine zaman ve emek harcıyoruz 5 kuruş parada kimse kazanmıyor. İsteyen olursa sendikamız mali dökümünü sizlerle paylaşabilecek kadar şeffafız.

            Peki kardeşim ne geçti eline kendi sendikana üye olmadın diye yada üyelikten çekildin diye sana madalyamı taktılar senin bir sorununu mu çözebildiler. Yoksa eğitim öğretim tazminatını mı verdiler döner sermaye paylarını mı verdiler, yada bizim bildiğimiz % 3 ‘lük zam yerine size % 30’luk zam mı verdiler. Giyim yardımı olarak 5 takım elbise parasımı verdiler.

            Biz sizlere vaatlerde bulunmuyoruz. Diyoruz ki bırakın deneyelim hak ve kazanım noktasında zaten sıfırız (0). Bırakın deneyelim hak ve kazanımlarımızı on (10) yaparsak ne mutlu bizlere. Biz bir çok zorluğa rağmen sizlerin desteği ile mücadelemize devam edeceğiz. Sizde bizlere bir adım atın…

bottom of page