top of page
%2 Sendika Barajı İptal Kararı Anayasa Mahkemesinde
27 Aralık 2023 tarihinde görüşülecektir

 

       Bizlere dayatılan Haksız, Hukuksuz, Karar kararlı duruşumuz ve irademizle inşallah son bulacaktır. Anayasa Mahkemesi %2 İptal Kararını 27 Aralık 2023 tarihinde görüşme kararı almıştır. Anayasa Mahkemesine olan inancımız tamdır. İnşallah olumlu karar sonrası bütün sendikalı çalışma arkadaşlarımız sendika fark etmeksizin sendika toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanacaktır. Bu süreçte Sendikamıza vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Üniversite İdari Personeli için Güzel Günler Gelecek... Bizlere İnanın Güvenin... Biz daha yeni başlıyoruz.

          Toplu Sözleşmede çalışanların alın terini üç ayda bir verilecek olan üç kuruş ile takas edenlere yargının tokadı inşallah vurulacaktır. Kazanım diye duyurdukları üç ayda bir verilecek olan üç kuruş Toplu Sözleşme ikramiyesinden medet umacak kadar sendikal mücadelenin adını karalayan bu anlayışa yazıklar olsun.

      Toplu Sözleşmede anayasaya ve yasalara aykırı biçimde alınan bu karara ses çıkarmayanlar, ellerini ovuşturanlar, bunu bir baraj olarak görüp destek verenler tarihin sayfalarında sarı sendikal mücadelenin aktörleri olarak anılacaktır.

 

      Buradan bütün çalışanlara seslenmek istiyorum. Gün haklarımıza sahip çıkma günüdür. Bizleri masada görmeyenlere, sendikal tekelleşmeye çanak tutmak isteyenlere ders verme günüdür. Siyasetin gölgesinde yapılan sendikacılığın çalışanlara reva gördüğü muameleye karşı durma günüdür. Ne yaparlarsa yapsınlar kendilerinden istifa edilmeyeceğine olan inançlarını bitirme günüdür. 

 

Bizlere İnanın Güvenin... Biz daha yeni başlıyoruz.

bottom of page