top of page

SENDİKACI DEĞİLİZ!!!

          Sendikacıların Maaşları, Arabaları, Tatilleri, Binaları ile ilgili haberleri maalesef ibret alarak izliyoruz. Maalesef Sendikacılık olgusunun Hak Arama olgusunun nasıl tüketildiğini ve ne amaçlar için kullanıldığını gördükçe midemiz bulandı onlar adına biz utandık. Bizler henüz yolun başındayız ve eğer bir gün bizde bu insanlar gibi olacaksak biz bu işi bırakalım. Sizden ricamız lütfen bize sendikacı olarak hitap etmeyiniz. Bu yaşananları gördükten sonra bu kişiler ile aynı hitabı kullanmak istemiyoruz. Bize kardeşim deyin, dostum deyin, Çalışma Arkadaşım deyin ama bize Sendikacı demeyin!!! Biz böyle Sendikacı olmak için yola çıkmadık biz çalıştığımız kadrolarımıza faydalı olabilmek için arkadaşlarımıza bir yardımımız dokunabilir mi diyerek yola çıktık çok şükür bugüne kadarda bu yoldan çıkmadık. Çok zaman cebimizde ki parayı sendika için harcadık çok zaman kendimize ailemize ayırmamız gereken zamanı Sendikamıza ayırdık ve hiçbir zaman bundan rahatsızlık duymadık. Çünkü bu ONURLU ve ŞANLI bir görevdir bizim için.

         Yeri geldi Başkan yardımcımız atladı bisikletine yollara revan oldu. Orada bazı arkadaşlar bisiklete binen sendikacı görmemiştik demişti. Tabi sendikaların şube başkanları dahi 100 binlik arabalara biniyorlardı. Ve biz bu insanlardan bizleri anlamalarını ay sonunu nasıl getirdiğimizi anlamalarını bekliyorduk. Şunu unutmayın arkadaşlar milyonluk evlerde arabalarda yer tutanlar tatile Kıbrıs’a Taylad’a gidenler bizi savunamazlar da anlayamazlar da!!!

       Sendika yöneticileri Bordrolarını kamuoyuna gösteriyorlarmış bizim bordromuz da yok. 100 binlik Arabamızda yok çok şükür. Bizim sizlerden aldığımız dualarınız, iyi dilekleriniz, mesajlarınız ve bize kazandırdığınız güzel dostluklar var. Bu bize yetiyor da artıyor bile.

         Sizden tek ricamız sesiz kalmayın. Sessiz kalmak kabullenmektir. Sessiz kalmak umudu öldürmektir. Üniversite İdari Personelinin artık kendine gelmesi, titremesi ve uyanması gerektiğine inanıyoruz. Siyasi ve Bizlerden bir haber Sendikalarda Celladına aşık olmuş gibi durmayın. Üniversite İdari Personelinin kaybolan itibarını artık bulmalıyız ve biz inanıyoruz ki bizler her türlü mücadeleyi hak ve adalet bayrağı ile yapabilir ve başarabiliriz.

Bir olacağız… birlikte olacağız… beraber olacağız… ve gün gelecek hep birlikte tüm sorunlarımızı tek tek çözeceğiz.

Ne zaman mı ?

BİZLERİ ÖNEMSEMEYEN BİZLERİ TEMSİL ETMEYEN SENDİKALARA TARAF DEĞİL TAVIR KOYDUĞUMUZ ZAMAN!!!

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi
#SendikacıdeğilKardeşArkadaşDostAileyiz

Durma sende bir adım at ailemize katıl...

bottom of page