top of page

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ

           Değerli Üniversite İdari Personelimiz Bildiğiniz üzere 2020-2021 yıllarını kapsayan döneme ilişkin Toplu Sözleşme Maratonu 01 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak. Ancak yetkili sendika ve konfederasyonun kamuoyuna yansıyan taleplerini incelediğimizde, taleplerinde Üniversite İdari Personeli için bir teklif maalesef göremedik bu bizlere göstermektedir ki Üniversite İdari Personelinin sorunlarından bir haberler ya da has üyeleri Öğretmen ve akademisyen haklarından bize sıra gelmemektedir.

 

         Üniversite İdari Personelinin sorunlarını çözeceğiz vaadiyle üye yapılan Üniversite Çalışanlarımız  bu tablo karşısında bir kez daha şapkalarını önlerine alıp düşünme vakitleri gelmiş hatta geçmektedir. Bu toplu sözleşme dönemi daha gösterecektir  ki eğitim çalışanları başkalarının kazanımları için sadece dolgu malzemesi olarak kullanılıyor. Ve maalesef bu durum Üniversite İdari Personeli olarak bizler tam anlamıyla bir araya gelemez Üni-Per-Sen çatısı altında toplanmaz isek böyle de devam edip gideceği açıktır.

        Bu nedenle; toplu sözleme taraflarınca unutulan Üniversite İdari Personelini hatırlatmak!!! maksadıyla Sendikamızca Üniversite İdari Personelinin öncelikli sorunları ve toplu sözleşmede ele alınmasını istediği konular tespit edilmiş ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na ve ilgili yerlere iletilmiştir.

          Sendikamızın bu masada oturması gereklidir. İnanıyoruz ki bu gerçekleşecek. Üniversite İdari Personeli hak ettiği değeri görecektir. Taleplerimiz, geçerli temellere dayanan, son derece makul ve karşılanabilir bir şekilde hazırlanmıştır. Gereken ciddiyet ve azim gösterildiğinde, tüm taleplerimizin karşılanacağından eminiz.

         Toplu Sözleşme sürecinin tüm kamu çalışanlarının beklentilerine cevap vermesi umuduyla, toplu pazarlık sürecinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

talepler son (2)-1.png
talepler son (2)-2.png
talepler son (2)-3.png
talepler son (2)-4.png
bottom of page