top of page

İLKOKUL ÇAĞINA KADAR YARI ZAMANLI ÇALIŞMA TALEPLERİNİ GERİ ÇEVİREN YÖNETİMLERE MAHKEME DUR DEDİ.

 

      Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, adam kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

 

       Bu kapsamda,

 

     İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ -CERRAHPAŞA‘YA Açtığımız davada İlkokul Çağına kadar yarı zamanlı çalışma taleplerini geri çeviren yönetimlere mahkeme dur dedi. Tüm Kamu Personeline emsal niteliğinde olan bu karar Anneler Gününde tüm annelerimize sendikamızın armağanı olmuştur.

 

  Tekrar taleplerimizi buradan dile getirelim. Doğum izni sürelerinin artırılmasını, Doğum yardımı, Çocuk Yardımlarının artırılması ve Doğum sonrası ücretli izin ve yarı zamanlı çalışma şartlarının iyileştirilmesini talep ediyoruz. Bir an önce halen ailesinden ayrı yaşamak durumunda kalan çalışma arkadaşlarımız için TAYİN NAKİL Hakkı çıkarılmalıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına tüm bu taleplerimizi sunacağız.

 

      Üniversite Çalışanlarının sorunlarının çözümü bizleri siyasete alet etmeye çalışan siyasi öğretmen sendikaları ile 20 yıldır olmadı, bundan sonrada olmayacak emin olun. O yüzden hep birlikte mücadele etmek bir araya gelmek durumundayız. Sendikamız 9 yıllık süreçte kurduğu sağlam alt yapısı, tecrübesi ve bugüne kadar verdiği mücadelesiyle artık sorunların çözümü aşamasına getirmiş. Çözüm adımlarının atılmasını sağlamıştır. Şimdi ÜNİPERSEN zamanı diyoruz. Üyeliklerinizi Sendikamıza taşıyınız.

 

       Bizi takipte kalın…

MERVE ERTAŞ YD KARARI-1.png
bottom of page