top of page

Üniversite İdari Personel Sendikası olarak Kamu Personeli Danışma Kuruluna Çağrımız;

         Kamu Personeli Danışma Kurulu, 19 Aralık 2019 Perşembe Günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye ile İçişleri bakanlıklarının yetkilileri, Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcileri, Memur-Sen, Türkiye Kamu Sen ve KESK genel başkanları ile hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının katılımı ile gerçekleşeceği açıklanmıştır.

      Masaya oturan tüm katılımcıların ellerini vicdanlarına koyarak hareket etmelidirler. O masada oturma nedeninizi tekrar hatırlatıyoruz. Memurların hakları için oradasınız hem de bazı işkollarına, bazı çalışan gruplarına ayrımcılık yaparak değil TÜM MEMURLARI kapsayacak şekilde herkes bu devletin memuru bu unutulmamalı. Masaya oturuyorsanız hakkını verin. Buna Yüreğiniz yetmiyorsa da bu işi yüreği yetenlere bırakın…

Özellikle aşağıda belirtiğimiz Toplu Sözleşme Masasında çözülememiş, kamuda artık kanayan yaraya dönmüş sorunlar bugün acil olarak çözülmesi zorunluluktur ve Hükümetimizin Üzgün, kırgın olan Memurlar ile kucaklaşması için büyük bir fırsattır.

GENEL HAKLARDA ÖNCELİKLİ KONULAR;

-Kamuda Sözleşmeli ve Kadrolu memurların Tayin Nakil Sorunları,

-Taban aylığa yapılacak Seyyanen Zam ( makas giderek
açılmış en düşük memur aylığı ile en yüksek memur aylığı arasında fark yüzdelik zamlardan dolayı fark uçurum olmuştur)

-Ek Gösterge,

-Gelir Vergisi Matrah Düzenlemeleri,

-YHS’nın GİH sınıfına geçirilmesi,

-Kadrolardaki Ücret Adaletsizlikleri,

EĞİTİM HİZMET KOLUNDA

-Tayin, Nakil Yönetmeliği

-Üniversitelerde çalışmamıza rağmen alamadığımız
Yükseköğretim Tazminatı, Geliştirme Ödeneği, Döner Sermaye Payları,

-13b/4 Görevlendirmeleri

-Görevde Yükselme Sınavlarının merkezi yapılması,

-ÖSYM, MEB sınavlarında görevlendirmeler,

-Lojman Kontenjan Sorunları,

Maalesef ki şuan için bu sürecin sadece takipçisi olabiliyoruz. Masadan umutlu muyuz? değiliz. Grevsiz ve tüm kesimlerin temsil edilmediği Siyaset batağına saplanmış sendikaların aralarında yaptıkları benim üyemi aldın senin üyeni aldım yetkili oldum yok zorla üyelik yaptırdın kavgalarından başka bir şeyi maalesef 20 yıldır göremedik, bundan sonra görecek miyiz onu da siz belirleyeceksiniz.

Maalesef bu durum Üniversite İdari Personeli için çok daha vahim durumdadır. Üniversite İdari Personelini maalesef yıllardır ne temsil edecek bir kurum olmuş ne de bir sendika olmuştur. Bizim mücadelemiz o yüzden büyük bir mücadeledir. Üniversite İdari Personelinin sahipsiz olmadığının gösterilmesi, Üniversite İdari Personelinin bu devlettin memuru olduğunun gösterilmesi mücadelesidir. O yüzden bu mücadele başarılı olmak zorundadır. Geleceğini düşünen herkes bu mücadeleye sahip çıkmalıdır. Bizler tam anlamıyla bir araya gelemez Üni-Per-Sen çatısı altında toplanmaz isek böyle de devam edip gideceği açıktır.

Bizde sizlerin daha çok desteğini almak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Üniversite İdari Personel Sendikası olarak daha çok çalışacağız. Daha çok anlatacağız kendimizi. Daha çok gündemde olacağız. Sizleri 24 saat Dinleyen sizlere değer veren memurun arkasında değil, önünde değil, yanında koluna giren olacağız. Sizinle birlikte gülüp Sizinle birlikte çay içip Sizinle birlikte yemek yiyeceğiz. Özümüzü nereden geldiğimizi ve neden var olduğumuzu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ama bizler ancak bu mücadeleyi sizlerin desteği ile kazanabiliriz.

Bu mücadelede bizi en çok zorlayan ve bu mücadeleye zarar veren ne acıdır ki diğer siyasi öğretmen sendikalarının yaptıklarıdır. Bu güne kadar eğer üniversite idari personelinin hakları savunulmuş olsa idi. Biz bu yola çıkmamış olacaktık. Biz bu yola çıktık dönüşü yok artık, evet biliyoruz sizlerin bizlerden güçlü mali gücünüz var paralı adamlarınız var ama bizimde mangal gibi yüreğimiz var. Bizleri gönülden destekleyen 150.000 Üniversite İdari Personeli var. Ne söyleseniz de ne yapsanız da biz bu mücadeleyi bırakmayacağız. Üniversite İdari Personelini sahipsiz bırakmayacağız...

Bu nedenle; Kamu Personeli Danışma Kurulu taraflarınca Üniversite İdari Personeli unutulmasın diye 18 Aralık 2019 çarşamba günü 20:00 - 21:00 saatleri arasında #KPDKÜnivMemuruUnutulmasın Hashtag ile Twitterda olacağız.

KPDK Görüşmesinin tüm kamu çalışanlarının beklentilerine cevap vermesi umuduyla...

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi
#KPDKtoplantısındaÜnivMemuruUnutulmamalı
#KPDKnıngündemimemurlarolmalı

www.unipersen.org.tr

bottom of page