top of page

SABRIMIZ TÜKENMEK ÜZERE...

        Üniversite İdari Personel Sendikası olarak kurulduğumuz günden beri gece, gündüz,mekan, kişi fark etmeksizin sorunlarımızı, haklı taleplerimizi birilerine aktararak çözmeye çalışıyoruz. Anlatıyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, etkinlikler yapıyoruz (Twitter, dilekçe vb ).

      Evet etkili oluyoruz ama yeterli değil bakıyoruz birileri satır aralarında bizlerden bahsediyor, bakıyoruz Öğretmen sendikaları üye kaybı yaşamamak için gösterişten bir etkinlik yapıyor. Gittiğimiz yerlerde sorunları anlattığımız birkaç yönetici sırtımızı okşuyor. Yada Üniversite İdari Personelimize anlattığımızda evet doğru söylüyorsunuz sizleri destekliyoruz ama bize bu hakları vermezler boşa uğraşmayalım umutsuzluğu ile karşılaşıyoruz.

      Bakın arkadaşlar bize bu hakları vermezler diye bir durum yok biz olmayan hakları istemiyoruz. Hangi kurumda Tayin, Nakil Hakkı yok, Hangi kurumda verilen tazminatlardan hiç birinden faydalanmayan bir çalışan kısmı var, Seçim gibi şerefli bir görevi hakkıyla yapan bizler ÖSYM sınavlarında nedense bizlerin bu görevi yapabileceğimizi güvenilmediği söyleniyor. Ama şu unutulmakta sizin güvenmediğiniz bizler sizin maaşlarınızı, sizin ihalelerinizi, sizin tazminatlarınızın hesaplanmasını, sizin Bütçenizi, sizin ders hazırlığınızı bizler yapıyoruz peki bir üniversitenin yönetiminde güvenilen bizler Sınav Gözcülüğünümü yapamayacağız... bu bahaneleri bari bize sunmayınız.

       Bizler bu görevi yaparken birileri bizim sırtımızı okşasın diye değil, gerçekten çalışma arkadaşlarımızın yaralarına çare olmak için yola çıktık.Siyasi görüşler ile parçalanmış bölünmüş Üniversite İdari Personelini Haklarımız için bir araya getirerek. Ülkemizde yapılan Kokuşmuş, Siyaset Batağına saplanmış Sendikacılığa karşı çıkarak. Ve bu kişiler SENDİKACI ise biz bu unvanı sizlere bırakıyoruz ve bu kişiler ile aynı unvanı kullanmayacağımızı ifade ettik. Çünkü biz SENDİKACI değil, Yoldaş, Aile, Çalışma Arkadaşıyız. Ve yaptığımız Güçlü mücadele ile Çalışma Arkadaşlarımıza ve tüm iş kollarında ki arkadaşlara umut olduk.

            Evet arkadaşlar artık bizim de sizlerin de sabrı tükenmekte ve kayıplarımız yıllar geçtikçe artmaktadır. Birkaç görüşmemiz daha olacak YÖK,ÖSYM,Milletvekili ve ulaşabilirsek Cumhurbaşkanımız ulaşamazsak yazacağımız uzun mektupla konuyu kendilerine detaylıca tekrar aktaracağız. Sonrası mı tek çaremiz EYLEM olacaktır. Dilekçe Kampanyası, basın açıklaması ve en son açlık grevine gidecek olan EYLEM kararı almak zorunda kalacağız.

Hak arayışımız bitmeden tükenmeden devam edecek ama sizlerden tek isteğimiz Sendikanıza, çalışma arkadaşlarınıza, haklı mücadelemize destek vermenizdir. Bizlerin dertleriyle dertlenmeyen siyasi öğretmen sendikalarından lütfen uzaklaşın bu süreçte bizlerin biraz daha elimizi güçlendirmemiz gerekiyor.

        Biz sizlere vaatlerde bulunmuyoruz. Diyoruz ki bırakın deneyelim hak ve kazanım noktasında zaten sıfırız (0). Ve bizleri yok sayan sendikalarda yıllarca durarak da yeteri kadar zaman kaybettik. Bizlere destek verin... Bizler Onurlu, Dik ve Sağlam duruşumuz ile ve sorunlarımıza ve çözüm önerilerine hakim olarak buradayız. Ailemize Katılın...

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi
#BirlikolmaDestekolmaZamanı

www.unipersen.org.tr

temsilciler.png
bottom of page