top of page

             YÖNETİM KURULU TOPLANTIMIZ

 

          Üniversite İdari Personel Sendikası olarak gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantımızda Üniversite İdari Personelinin Sorunlarını belirlemek ve Çözüm Önerilerinin geliştirilmesi ve sonuca ulaşmak adına atılacak adımların neler olacağı ve Sendikamızın güçlendirilmesi adına yapılacaklar değerlendirilmiştir.

          Öncelikle  Yönetim Kurulu Toplantımıza davet ettiğimiz HAKSEN Konfederasyonu Başkanı Ayhan ÇİVİ ve Eğitim HAKSEN  Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şeref YARICI davetimizi geri çevirmeyerek toplantımıza katılmışlardır kendilerine teşekkür ediyoruz.  Daha önce kendileri ile yaptığımız görüşmelerimizde bizleri dinleyerek Üniversite İdari Personellerinin sorunlarına karşı hassasiyet göstermişler ve  Sendikacılık konusunda bilgi ve deneyimlerini bizler ile paylaşmışlardır. Üniversite İdari Personeli için yapılacak tüm çalışmalarda biz Üniversite İdari Personel Sendikası olarak her zaman hazır olduğumuzu ilettik ve bu kapsamda ortak çalışmalar yapacağımız inancındayız. Bu konuda tekrar kendilerine Sendikamız olarak çok teşekkür ediyoruz.   

           Artık bizler elimizi taşın altına koyuyoruz demiyoruz gövdemizi bu taşın altına koyuyoruz biz artık elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Ama Sizden de  Sendikamızı anlatarak Sendikamıza sahip çıkmanızı isteyeceğiz her üyemizin en az 3 iş arkadaşına sendikamızı anlatmasını ve üyelikleriyle de destek vermesini isteyeceğiz. Çünkü Üniversite İdari personelinin sorunlarının malum milli eğitim sendikalarınca savunulmadığı ve savunulamayacağı; idari personelin haklarını ancak ve ancak yine idari personellerin savunup geliştireceği ortaya çıkmıştır. Ve bu kapsamda Sendikamıza Üniversite İdari Personellerinin Katılımları ile sesimiz daha gür çıkacaktır ve sorunları ve çözüm önerilerine yetkili merciler görmezden gelemeyecektir.

           Zaman birlik olma zamanıdır. Üniversite İdari Personel Sendikası varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Hedef ve ilkelerimiz, ortaya koyduğumuz felsefemiz hiçbir zaman kaybolmadı. Sizlerden aldığımız güç ve azimle sendikamız kendini kanıtlamış ve 3 yıldır Üniversite İdari Personelinin Umudu Sesi olmuştur. Kırklareli Üniversitesinde yanan meşale Ankara’da alevlenmiş artık Tüm Türkiye’yi aydınlatmaya hazırdır.

         Bu toplantı sonunda  Tüm sorunlar tek tek ele alınarak yol haritası çizilmiştir.

  • Tayin ve Nakil Hakkı

  • Yükseköğretim Tazminatı

  • Döner Sermaye Payları

  • Lojman Sorunları

  • Haksız 13/b-4 Görevlendirmeleri

  • Adaletli Görevde Yükselme Sınavları ve Ünvanları

  • Kurum İçinde tam adalet

  • Lokal Üniversite soruları (Servis, Yemek, Kreş vb)

                Üni-Per-Sen Ailesine Güvenen ve Desteklerini Esirgemeyen

Tüm Üniversite İdari Personeline

Teşekkür ediyoruz.

bottom of page