top of page

Üniversite İdari Personel Sendikası 5 Yaşında

          Bugün Üniversitelerde GİH, THS ve YHS sınıflarında görev yapan Üniversite İdari Personelinin özlük, sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi ve kaybedilen itibarın yeniden inşası için 17 Nisan 2015 günü "BİZDE VARIZ" diyerek başlatmış olduğu "Varoluş Mücadelesi" nin bütünleştiği Üniversite İdari Personel Sendikası (Üni-Per-Sen)’nin kuruluş günüdür.

      "Ben" yerine "Biz" demeyi ilke edinmiş, dik duruşu, onurlu, vakurlu mücadelesi ve siyasal sendikacılığa hayır diyerek Üniversite İdari Personelinden aldığı güç ile "Kazanım Mücadelesi"ni alnının akı ile vermektedir. Üniversite İdari Personel Sendikasının ve üyelerinin bugün gurur günüdür. Üniversite İdari Personelinin Doğum Günüdür.

      Sendikamız büyümesini siyasete borçlu değildir ve yetki peşinde değil, etkili olmaya çalışan bir sendika anlayışındadır. Sendikamız Üniversite İdari Personelinin sorunlarını çözmek için mücadele edecektir. Bu gündem dışında tali gündemlerin oluşmasına şimdiye kadar izin vermedik bundan sonrada verilmeyecektir. Sendikamızda üyelerin, her biri yönetici, her biri başkan ve her biri genel başkandır. Sendikamızda "Ben" olgusuna yer bulunmamakla birlikte tüm çalışmalar "BİZ" olgusuyla ve ışığında yapılmaktadır.

       Taraf olmak yerine TAVIR koyan sendika olarak tarafsızlığını ortaya koymuş ve yapılan yanlışlara en sert TAVRINI koyarak, hak arama mücadelesinde yeni bir çağ başlatmıştır.

        Bugün Üniversite İdari Personelinin umutlarının yeşerdiği ve birlik, beraberlik ve kardeşliğin kazandığı "Varoluş Mücadelesi"nin başladığı ve Üniversite İdari Personelinin "Bizde Varız!" haykırışının yapıldığı Üniversite İdari Personel Sendikasının 5.doğum günüdür.

           Biliyoruz Yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş.  Zor bir göreve çıktık omuzlarımızda çok büyük bir yük var ama biliyoruz ki umutlarınız, dualarınız bizimle birileri taşın altına elini koymalı diye düşünüyoruz. İdari Personelin Sesi, Umudu, olduk.  Söylenmeyeni söyledik, yazılmayanı yazdık, Sendikal Boşluğu doldurmaya, tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşertmek için biz bu yolda olacağız.

 

       Nasıl ki 2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst, özümüzde sözümüzde bir oldu, siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonrada öyle olacak.

    Gelin arkadaşlar evinize yuvanıza gelin birlik olalım. Daha güçlü olmalıyız. Daha fazla birbirimiz ile kenetlenmeliyiz. Bu sendika bizim geleceğimizdir gönlünüz bizimle olup üyeliğiniz başka yerde olmasın. Vicdanınız rahat olsun…


      Bizlere destek veren, gönül veren ve Mücadelemize ortak olan tüm dostlara, meslektaşlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız... İyi ki varsınız... 

                                                                                                       Üniversite İdari Personel Sendikası Yönetim Kurulu

bottom of page