top of page

               SENDİKAMIZIN 2. OLAĞAN GENEL KURULU ÇOŞKU İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

 

 

           Sendikamızın 2. Olağan Genel Kurulunu 05 Ekim 2019 tarihinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyelerimiz ile çoşku içerisinde gerçekleştirdik. Kongre öncesi Ankara dışından gelen üyelerimizle Anıtkabir ziyaretinde bulunduk. Kongremizde Birlik Beraberlik mesajıyla yönetimimiz güven tazelemiştir. Kongremize katılan herkese çok teşekkür ederiz. Özellikle katılım konusunda uzak yakın demeden Ankara’ya gelen Kafkas Üniversitesi üyelerimiz Mehmet Şebap POLAT, Mahmut ÇETİN, Önder Adem YERLİ, Engin ÇELİK , Fırat Üniversitesi Temsilcimiz Serdar KAZAR, Mustafa Kemal Üniversitesi Üyemiz Tahsin SÖNMEZ, Balıkesir Üniversitesi Temsilcimiz Şahin ÇANDIR ve üyemiz Mesut BAHADIR,  Bolu Abant Üniversitesi Üniversitesi Temsilcimiz Durmuş BARAN, Gebze Üniversitesi Temsilcimiz Ahmet GÜRSES, Düzce Üniversitesi Temsilcimiz Abdullah ÖZTÜRK, Aksaray Üniversitesi Üyelerimize, Kırklareli Üniversitesi üyelerimize, ODTÜ Üyelerimize çok teşekkür ederiz. Gelemeyen arkadaşlarımızında gönüllerinin, kalplerinin bizler ile olduğundan eminiz.  

 

               Yeni dönemde yönetim kurulumuz ve teşkilatımız daha güçlü bir yönetim gücü ve mücadele enerjisi ile yeniden sizlerin sözcüsü olacaktır. Üniversite İdari Personeli olarak başlattığımız bu büyük mücadelenin sizlerin desteği ile kararlılıkla süreceğine olan inancımız Türkiye’mizin dört bir yanından gelen idealist, bizlere inanan ve güvenen arkadaşlarımızı görünce daha da güçlenmiş ve doğru yolda olduğumuzu göstermiştir. 

 

              Üniversitelerde çalışan idari Personelden aldığımız güç ve güvenle kendi ellerimiz ile kurup yaşattığımız özbe öz yuvamız Üni-Per-Sen hiçbir siyasi ideolojik fark gözetmeden tüm idari personeli kucaklayacaktır. Birlikteliğin gücü ile hareket edilecek siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna girmeyecek tüm gücümüzü sizlerden almaya devam edecektir.

             Meslek onurumuz, sosyal ve ekonomik haklarımızın, özlük haklarımızın geleceği için insiyatif alacak.  Yaşanan sendikal boşluğu dolduracak ve tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşerteceğiz.  Bizim yerimiz sizin yanınız, sizin yeriniz bizim yanımızdır. Tek ses tek yürek olacağız.

             Sendikamızın adına ve ismine yakışır duruş gösterip, evrensel değerlerden olan, onur, haysiyet, şeref, namus ve dürüstlük olgularımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz… tüm enerjimizi, motivasyonumuzu ve gücümüzü tüm Üniversite İdari Personelinin Sorunlarının çözümü için kullandık  ve kullanmaya da devam edeceğiz.     

           Herhangi bir ağacın kopmuş dalı değil, toprağa düşmüş tertemiz bir tohumdan fidan olmaya ilerleyen bir sendikayız. Sizlerden aldığımız öneri ve isteklerin hepsini dikkate alarak çalışmalarımızı yürüteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın

      Zaman birlik olma zamanıdır. Üniversite İdari Personel Sendikası varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Hedef ve ilkelerimiz, ortaya koyduğumuz felsefemiz hiçbir zaman kaybolmadı. Sizlerden aldığımız güç ve azimle sendikamız kendini kanıtlamış ve 4 yıldır Üniversite İdari Personelinin Umudu Sesi olmuştur. Kırklareli Üniversitesinde yanan meşale Ankara’da alevlenmiş artık Tüm Türkiye’yi aydınlatmaya başlamıştır. 

        Ve artık kazanımlara imza atma zamanı gelmiştir. Aşağıda yer alan öncelikli sorunlarımıza acil olarak çözülmesi için sendikamız var gücüyle çalışacaktır. 

 

  • Tayin ve Nakil Hakkı

  • Yükseköğretim Tazminatı

  • Döner Sermaye Payları

  • Lojman Sorunları

  • Haksız 13/b-4 Görevlendirmeleri

  • Adaletli Görevde Yükselme SınavI

  • Kurum İçinde tam adalet

  • Lokal Üniversite soruları (Servis, Yemek, Kreş vb)

                

Kitap1-1.png

Üni-Per-Sen Ailesine Güvenen ve Desteklerini Esirgemeyen, Gönül veren 

Tüm Üniversite İdari Personeline

Teşekkür ediyor sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

bottom of page