top of page

          Değerli Arkadaşlar sendika olarak süreci yakından takip etmekteyiz. EVDE KAL Uyarılarının yerinde olduğunu ve bu konuya sendika olarak da nasıl katkı sağlayabiliriz düşüncesi ile çalışmaktayız.

 

            1. Öncelikle bu süreçte bazı birim amirlerinin böyle bir hassas konuyu bile mobbing aracına dönüştürme gibi çabalarına şahit olmaya başladık. Aynı birimde aynı işi yapan kişilerden hiçbir mazereti olmamasına rağmen bir çalışanın hiç işe gelmediği idari izinli sayıldığı diğer çalışanın ise haftada 4 gün işe geldiği 1 gün idari izinli sayıldığı noktasında sendikamıza şikayetler iletilmektedir. Herkes bu zor günlerde sorumluluk sahibi olmalı ve herkes burada elini taşın altına koymak zorundadır.

       2.T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Sendika üyelik işlemlerinin E-Devlet üzerinden yapılması noktasında bir yazı ilettik. Bu şekilde hem ciddi anlamda kağıt israfı ve iş yükünün azalacağı ve Yöneticilerin bu konuda kişilerin özgür iradelerine müdahalesinin azalacağı açıktır.

       3. Tüm üniversitelere Tevkifat listelerinin adresimize posta yoluyla gönderilmesine gerek olmadığını kurumsal mail adresimize mail yoluyla iletilmesinin yeterli olacağı noktasında bilgilendirmeler yapılmıştır.

         4. Konu Bu süreç de yüz yüze üye ziyaretleri ve üyelik çalışmaları yapılmayacağı sadece mail ortamında üyelik formlarının tarafımıza iletilmesi ve Web sayfamız üzerinden haftanın belirli gün ve saatlerinde sizlerle bir araya gelerek sıkıntılar sorunlar Üniversite İdari Personeli için neler yapabiliriz konularını online olarak görüşeceğiz.

       5. Sendika olarak bu süreçte milletimizin, devletimizin yanındayız MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA'DA Sendikamız bütçe olanakları dahilinde destek olunacaktır.

             Bu hassas süreci atlatacağımızdan eminiz bu süreçte toplumun her kesimini zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayarak kendilerinin, ailelerinin ve çevrelerinin sağlığını korumaya davet ediyoruz. Herkes kendi tedbirini aldığında virüse karşı en büyük savunma mekanizması oluşturulmuş olacaktır. Bu süreçte her konuda sendikamızı arayabilirsiniz. Elimizden geleni yapacağımız konusunda kuşkunuz olmasın. Şuan Yan Yana Olamasakta Herkesi Kenetlenmiş Hissediyoruz. Daha Güzel Günler Gelecek...

#İYİLEŞECEĞİZ

Ve Daha İyi İnsanlar olarak olarak İYİLEŞECEĞİZ...

Daha İyi Kurumlar olarak İYİLEŞECEĞİZ...

Daha Sağ Duyulu Daha İyi Kararlar Alarak İYİLEŞECEĞİZ...

bottom of page