top of page

Daha fazla sessiz kalamadık…

            Ülkede ki enflasyon rakamları ortada iken %2,5 ile tarihin sanırım en kötü teklifine şahit olduk, bunun bu şekilde olacağı tecrübeyle sabit olduğu için bizleri şaşırtmadı. Enflasyon üzerinde bir zam talebi olmadıktan sonra zaten bu teklifler enflasyonun altında kalacağı açık şekilde ortada iken bu masanın bu pazarlığın maalesef bir anlamı kalmamıştır. O yüzden gündem şaşırtması olan bu yüzdelik zam kavgasına bizler dahil olmak istemiyoruz. Bizler için artık 4'ün, 5’in bir önemi kalmamıştır. Gündem şaşırtmasından çıkılıp aşağıda verilen sözlerin unutulmaması gereklidir. Ve gündeme masaya taşınmalıdır.

• Refah Payı

• Taban Aylığa yapılacak Seyyanen Zam ( Makas giderek açılmakta En düşük Memur aylığı ile En Yüksek Memur aylığı arasında fark yüzdelik zamlardan dolayı fark uçurum olmuştur. 

• Bayram İkramiyesi

• Ek Gösterge

• Gelir Vergisi Matrah düzenlemeleri,

• YHS’nın GİH sınıfına geçirilmesi

• Kadrolarda ki Ücret Adaletsizlikleri

• Kamuda Sözleşmeli ve Tayin Nakil Sorunları

            Ve İş kollarında maalesef Buçuklu zamlardan çok daha fazla sorunlar var. Masada sürecin sonlanmasına çok az bir zaman kalmış iken artık yüzdelik zamlardan çok yukarıda paylaştığımız konuların ve İş kolu bazında daha önce Toplu Sözleşme Taleplerimizde gündeme getirdiğimiz konuların masaya getirilerek çözüme kavuşturulması gereklidir. Buçuklu zamlar ile zaman geçirilmemeli Memurlar Oyalanmamalıdır.

            Sendika olarak MEMURSEN’e çağrımızdır biz hazırız Bu gün Grev kararı alın bu gün İş Bırakma Eylemi kararı alın Bugün Açlık Grevi Kararı Alın Sonuna kadar destekleyelim sizi. Bir kere olsun memurun yanında olun bizde bu kararınızın sonuna kadar yanında olalım.

           Sürecin Takipçisiyiz Arkadaşlar Umutlumuyuz değiliz. Grevsiz ve tüm kesimlerin temsil edilmediği bir masada oldu bitti ile maalesef bu süreç olumlu şekilde sonuçlandırılamaz. O YÜZDEN İŞ BAŞA DÜŞTÜ. Üniversite İdari Personel Sendikası olarak daha çok çalışacağız. Daha çok anlatacağız kendimizi. Daha çok gündemde olacağız. Memuru 24 saat Dinleyen Memura değer veren Memurun arkasında değil önünde değil Yanında Koluna giren olacağız, Onunla birlikte gülüp onunla birlikte çay içip onunla birlikte yemek yiyeceğiz. Özümüzü nereden geldiğimizi ve neden var olduğumuzu asla unutmayacağız unutturmayacağız. Güveninizi Umudunuzu boşa çıkartmamaya yeminliyiz.

bottom of page