top of page

Enflasyon Ocak ayında %11.10 olarak gerçekleşti. Ve Memurun aldığı zam Yılın ilk ayı Ocak'ta eridi...

Maalesef İlk aydan Memurlar için enflasyon farkı oluştu...

Ve maalesef bu enflasyon farkı Temmuz ayında ödenecek ve memurlar Temmuz ayına kadar enflasyonun altında ezilmeye devam edecektir. Ve enflasyon oranında zam memur için sıfır zam demektir.

Yaşanan bu yüksek enflasyon artışları karşısında 6 ayda bir yapılan artışlar kayıplarımızı anında karşılamadığı için memurun ve emeklinin enflasyon karşısında ezilmesine neden olmaktadır. Enflasyon oranlarının yansıtılacağı 6 aylık zaman diliminde memur ve emeklisi zor günler geçirmektedir.

Bu nedenle Üniversite İdari Personel Sendikası olarak talebimiz Memurun ve emeklinin satın alma gücünü korumak, enflasyona yenilmesini önlemek için enflasyon oranındaki zamların 6 ay toplanarak güncellenmesi değil her ay maaşlara yansıtılmasıdır...

Enflasyon oranında zam sıfır zam demektir. Bu nedenle Memur Maaş Zamları ENFLASYON + ZAM şeklinde acil olarak düzenlenmelidir.

Kurumlarında verilen hiç bir tazminat hakkından faydalanamayan ve kamuda en düşük ücreti alan Üniversite İdari Personeli için ise durum çok daha zordur. Yüzdelik zamlarla maaşımız düşük olduğu için daha düşük tutarlarda artış sağlanmakta ve arada ki makas giderek artmaktadır. Seyyanen bir zam veya iyileştirme kadrolarımıza acil olarak yapılması talebimizi yeniliyoruz. Ve bu konuyu çok daha yüksek sesle gündeme getirmeye kararlıyız.

#Enflasyon

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

fsdf.png
bottom of page