top of page

 

 

MÜCADELEMİZ BİTMEDİ VE BİTMEYECEK…

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız;

 

           Bizler 5 yıl önce önümüzde somut bir örnek olarak duran köhnemiş, çürümüş ve miladını doldurmuş, siyasal sendikalara inat siyasallaşmayı ve kutuplaşmayı dışlayıp, kendimize ayrı bir yol çizdik. Bu yola çıkarken de kimseden icazet almadık, kimsenin adamı olmadık, haksızlığa karşı dimdik durduk. Daha önce üyesi ideolojik sendikalarda kalıp, idari Personele yapılan haksızlıkları sadece izlemekle yetinmeyi seçerek bu zorlu yola çıkmayabilirdik. Ancak gördük ki bizde elimizi taşın altına koymazsak 15 yıldır olduğu gibi hiçbir hakkımız olmadan çalışmak zorunda bırakılacağız. O yüzden bu zorlu mücadeledeyiz. Ve biliyoruz ki zaferin Büyüklüğü Mücadelenin Zorluğu ile ölçülür.

          Sendika kuramazlar kursalar da dağılırlar diyenlere inat bugün 450 üye sayısını aştık Türkiye’nin dört bir tarafına yayılan temsilciliklerimizle Üni-Per-Sen adını, Üniversite İdari Personelinin kalbine, gönlüne nakşettik.

          Ülkemizin ve milletimizin yaşadığı zorlu süreçte sendikal anlamda çalışmalarımızı yavaş şekilde ilerletmemizden cesaret alanlar olmuş. Üniversite İdari Personelinin mücadelesi bu kadar… Öğretmen Sendikaları gibi bir çalışma yapıldı sonrası gelmedi…Üniversite İdari Personeli Bir araya gelemez, Öğretmen Sendikaları olarak biz akademisyenleri üye yapalım zaten onlar akademisyenin peşinden gelirler yöneticileri akademisyen kendi sendikalarına girmekten korkarlar vb şeklinde sözler duyduk.       

   

           Bu güçlenmemizin işine gelmeyen kişiler kurumlar olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama sizlere o fırsatı vermeyeceğiz. MÜCADELEMİZ HİÇ BİR ZAMAN BİTMEDİ BİTMEYECEK… Her zaman Üniversite İdari Personelinin sorunlarını haykırmaya çözüm aramaya devam edeceğiz. Buradan tüm Üniversite Yönetimlerine sesleniyoruz. O siyasal Öğretmen Sendikalarına hangi imtiyazları tanıyorsanız aynısını bizlere de tanıyacaksınız. Yoksa yasal yollara başvurmaktan çekinmeyeceğimizi özellikle belirtmek isteriz. Yasal izinlerimiz, Temsilciliklerimizde yer tahsisleri, duyuru panoları, yasal sendikal faaliyetlerimiz de izin taleplerimiz karşılanmalıdır. Haklarımız için en etkili etkinlikleri yapmaktan kendimizi alı  koymayacağız. 

           Zorlu süreci atlattık arkadaşlar şimdi mücadelemiz daha güçlü devam etmek üzere tekrar hızlandırıyoruz. Bu gün YÖK’e randevu talebimizi ilettik. Ankara Valiliğine Basın Açıklaması için izin yazımızı ilettik. Sosyal Medya etkinliklerimiz başlayacak. Milletvekilleri randevu talepleri oluşturuyoruz. 

TALEPLERİMİZ Gayet AÇIK ve NETTİR Ve Sadece bir kaç Yönetmelik ile yapılabilecek düzenlemelerdir.

-Tayin, Nakil Yönetmeliği

-Üniversitelerde çalışmamıza rağmen alamadığımız Yükseköğretim Tazminatı, Geliştirme Ödeneği, Döner Sermaye Payları

-3600 Ek Gösterge,

-13b/4 Görevlendirmeleri

-Görevde Yükselme Sınavlarının merkezi yapılması,

-ÖSYM, MEB sınavlarında görevlendirmeler,

-Lojman Kontenjan Sorunları,

 

Hiçbir zaman Üniversite İdari Personelini, kadrolarımızı sahipsiz bırakmayacağız… Güzel Günler Yakındır…

bottom of page