top of page

Tayin ve Nakil Hakkı Kanun Teklifi Hakkında

          Bildiğiniz üzere 02.07.2019 tarihinde İYİ PARTİ Milletvekilimiz Fahrettin YOKUŞ tarafından Tayin ve Nakil mağduriyetlerimiz ile ilgili soru önergesi verilmiş, 10.07.2019 tarihinde konuya ilişkin 2547 sayılı kanunda değişiklik yapılması için kanun teklifi TBMM başkanlığına sunulmuştu.

Bu süreçte sendikamız Yönetim Kurulu olarak acil toplantı kararı alarak durumu değerlendirmiş ve bu çalışmanın takibi ve bu konuyla ilgili çalışmalar yapmak ve kamu oyu oluşturmak adına Üniversite İdari Personel Sendikası ( Üni-Per-Sen ) Meclis Çalışmalarını Takip Komisyonu oluşturduk.

        Bu kapsamda bir dizi twitter etkinliği düzenlenmiştir. Bir çok defa sendikamız sayfalarında ve değişik mecralarda konunun gündemde tutulması ve çok daha fazla kitleye ulaşmak ve Üniversite İdari Personelimizin artık daha duyarlı olarak bizlere destek olmaları sağlamak için bir dizi faaliyet yapılmış yapmaya da devam etmekteyiz.

   Bugün itibariyle kanun teklifi esas komisyon olan Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ve Tali Komisyon olarak da Plan ve Bütçe Komisyonuna gitmiştir.

      Burada değerlendirilecek olan bu hayati kanun değişikliği insanca yaşama ve çalışma hakkı, aile birliği gibi önemli bir konuda yaşanan büyük bir mağduriyetin giderileceği Kanun Teklifidir olumlu bir şekilde komisyondan geçeceği düşüncesindeyiz.

    Bizler bu konuda çalışmaya devam edeceğiz. Elimizden gelenin fazlasını yapacağız merak etmeyin azimle, hırsla, umutla, yorulmadan, bıkmadan hemde sizlerin üye olarak destek verdiğiniz ama bu kadar hayati bir hakta bile sessiz kalan Üniversite İdari Personelini umursamayan Öğretmen Sendikalarına rağmen.

       Vicdanımız rahat biz 2015 yılında söz verdik. Dedik ki Tek gündemimiz tek amacımız Üniversite İdari Personeli olacak çizgimizden ayrılmadık. 150.000 Üniversite İdari Personeli yanınızdayız destekçiniziz, dualarımız sizinle dedi. İşte bizim gücümüz, umudumuz, hırsımız, azmimiz buradan geliyor o yüzden sarsılmaz, bitmez. Vicdanlarımız rahat bu gün de yarında Üniversite İdari Personeli için çalışmaktan vazgeçmedik.

      Arkadaşlar halen ulaşamadığımız arkadaşlarımız var 17 Üniversitede Temsilciliklerimiz açıldı ama yetmez biz daha güçlü olmalıyız biz yola çıkarken 1 tane bile üniversite idari personeli sendikamız dışında kalmayacak dedik. GİH, THS, YHS SHS, 4B 'li, Şube müdürü, Fakülte, Enstitü Sekreterleri yani üniversitelerde sendikalar tarafından siyasi görüşlerle, arkadaş dost ilişkileri ile bölünmüş ne kadar çalışma arkadaşımız varsa bir arada omuz omuza mücadele etmeliyiz. Artık Üni-Per-Sen zamanıdır.

Sunu1.png
2-2055-3.png
2-2055-4.png
2-2055-5.png
ssss.png
bottom of page