top of page

MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ, HEP-SEN VE ÜNİPERSEN BİRLİKTE ÇALIŞMA KARARI

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLUYOR ÜNİBU GÜZEL HABERİ ONLARLA PAYLAŞIYORUZ. ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ

        Sendikamız genel merkezine ziyaret gerçekleştiren Sağlık İş Kolunda mücadele eden HEP-SEN Sendikası Genel Başkanı Yunus ŞİMŞEK ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

         Yaptığımız toplantıda meslektaşlarımızın hak mücadelesi için ortak istişareler yapılmış. Üniversite İdari Personelinin Sorunları aktarılmış ve Üniversite Hastanelerinde görev yapan çalışma arkadaşlarımızın sorunları dinlenmiştir. Benzer sorunların olduğu tespit edilmiş bu sorunlarda ortak eylem ve çalışmaların yapılması kararı alınmıştır.

     Özellikle üniversite hastanelerinde görev yapan çalışma arkadaşlarımızın sağlık iş kolunda yer almaları nedeniyle bu mücadelede sendikamıza üye olarak da destek vermek bizlerin elini güçlendirmek çok isteseler de maalesef üye olamadan destek sağlıyorlardı. 

         Bu kapsamda benzer sorunları yaşayan ve üniversite çatısı içerisinde görev yapan sağlık iş kolunda ki çalışma arkadaşlarımızla bu mücadeleyi güçlendirmemiz gerekliliğiyle HEP-SEN ile ÜNİPERSEN olarak üniversitelerde birlikte çalışma kararı aldık. Konfederasyon çalışmalarımızın olgunlaşması için ilk adımı da atmış olduk.     

      Bu şekilde üniversitelerin tüm paydaşlarını bir araya getirerek memurun genel sorunları ve başta Tayin Nakil Hakkımız olmak üzere üniversiteler özelinde Banka Promosyonu, Yemekhane, Lojman, Servis vb sorunlarda tüm paydaşlarımızı bir araya getirerek güçlü şekilde mücadele edeceğiz. Bu çalışma birlikteliği üniversitelerde fazlasıyla elimizi güçlendirecek ve haklarımızı bir bir almamızı yardımcı olacaktır.

       Bugün burada bir milat olmasını istiyoruz. Üniversite çalışanlarının mücadelesinin ateşini artık daha da güçlendirmek istiyoruz. Sizlerden tek isteğimiz üniversitelerde başlattığımız bu birliktelikle bu büyük mücadelede Eğitim İş Kolunda yer alan çalışma arkadaşlarımızın ÜNİPERSEN’e Sağlık İş Kolunda görev yapan çalışma arkadaşlarımızın da HEP-SEN’e üyeliklerini taşımalarını istiyoruz.

         ÜNİ-PER-SEN kişiler üzerine kurulu değildir sahibi ve yöneticileri tüm Üniversitelerde görev yapan Üniversite İdari Personelidir. Biz haklarımızı almadan ne yoruluruz ne bıkarız nede eksiliriz bu böyle biline “Biz Daha Yeni Başlıyoruz”. Biz buradayız, sendikanız burada, çalışma arkadaşlarınız burada sizde artık bizlerin yanında olun.

          BİZ DAHA YENİ BAŞLIYORUZ…

bottom of page