top of page

MEMURLARIN ENFLASYON FARKI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ YİNE EZDİ!

 

      Ekim ayı enflasyon rakamları açıklandı. Ekim ayında %4,75 artarak Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında %25’e ulaşmış durumda. Yetkili etkisiz sendika 2024 ocak ayında %15 maaş zammına imza atarken son 3 aylık enflasyon farkı 18,03 oldu!!!

     Ve maalesef bu enflasyon farkı Ocak ayında ödenecek ve memurlar Ocak ayına kadar enflasyonun altında ezilmeye devam edecektir. Ve enflasyon oranında zam memur için sıfır zam demektir.

      Yaşanan bu yüksek enflasyon artışları karşısında 6 ayda bir yapılan artışlar kayıplarımızı anında karşılamadığı için memurun ve emeklinin enflasyon karşısında ezilmesine neden olmaktadır. Enflasyon oranlarının yansıtılacağı 6 aylık zaman diliminde memur ve emeklisi zor günler geçirmektedir.

      Her gün şöyle kazanımlar aldık, şu kadar üye yaptık diyenlere soruyoruz, bu mu başarı! Bu mu yetkiyi kullanmak! Bu mu etkili olmak! Kamu çalışanları bugün aldıkları maaşın tam 2 katını alması gerekirken yetkili sendika eliyle geldiği durum ortadır. Kira, doğalgaz, elektrik, internet, gıda, eğitim ve ulaşım giderleri gelirlerin çok üzerine geçmiştir.

     Yetkili sendika ve küçük ortağının sıfır zam, sıfır seyyanen zam, sıfır refah payı, sıfır kazanım ve sıfır başarı ile tamamladığı 7.dönem toplu iş sözleşmesinin tüm hükümleri kamu çalışanlarının lehine değil aksine aleyhine sonuçlanmıştır. Aylık 170 TL lik Sendika Aidatına Memurlarımızın geleceği karartılmıştır. Anayasa Mahkemesinden bir an önce bu hukuksuzluğa dur demesini bekliyoruz. Yetki verdiğimiz sendika ve konfederasyonların son 10 yılda kamu çalışanlarını düşürdüğü sefalet çok net ortadır. Yine yetki verdiğimiz sendika ve konfederasyonların ulaştığı refah ve şatafat ortadadır.

       Bu nedenle Üniversite İdari Personel Sendikası olarak talebimiz Memurun ve emeklinin satın alma gücünü korumak, enflasyona yenilmesini önlemek için enflasyon oranındaki zamların 6 ay toplanarak güncellenmesi değil her ay maaşlara yansıtılmasıdır...

    Enflasyon oranında zam sıfır zam demektir. Bu nedenle Memur Maaş Zamları ENFLASYON + ZAM şeklinde acil olarak düzenlenmelidir.

#Enflasyon

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteÇalışanlarınınİlkveTekTemsilcisi

bottom of page