top of page

 

ÜNİ- PER-SEN Üniversite İdari Personelinin Sorunları için Meclis’te

 

      Değerli Üniversite İdari Personelimiz; Genel Kurulumuzda aldığımız kararlar doğrultusunda 2019 -2020 yılının Üniversite İdari Personelinin ve Sendikamızın Kazanım yılı olacağı sözünü sizlere verdik. Genel Kurul Toplantımızda gördüğümüz aile ortamında bizlere umutla bakan bizlere inan, güvenen, bizler için dua eden arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle buluştuk. Ve genel kurul yorgunluğuna, rehavetine kapılmadan sizlerin umutlarınızı, dualarınızı boşa çıkarmamaya söz vererek yollara revan olduk.

       Bu kapsamda görüşme talebimizi hemen kabul ederek bizleri kırmayan ve gittiğimizde tüm samimiyetleri ile bizi karşılayarak sorunlarımızı dinleyen AKPARTİ Kütahya Milletvekilimiz AHMET TAN ve İYİ Parti Konya Milletvekilimiz FAHRETTİN YOKUŞ vekillerimize sizlerin nezdinde teşekkür ediyoruz. Kendilerine Üniversite İdari Personelinin Sorunları hakkında bilgiler aktardık ve dosyamızı kendilerine ilettik. 2019 - 2020 yılında TBMM ve YÖK ile görüşmelerimiz, taleplerimiz gerçekleşene kadar ara vermeden devam edecektir.

        Hiçbir zaman samimi olmayan sanal bir sendika olmadık. Ve Sendikacılık yaparken de Öğretmen Sendikalarından bir adım geriden mücadele etmek zorunda kaldık. İzin hakkımız yoktu, Maddi gücümüz çok azdı, Arkamızda siyasi partiler, dernekler yoktu bunların olmasını da asla istemedik. Ama bu sorunları çözmek için samimiyetimiz vardı, inancımız vardı, Kadrolarımıza saygımız vardı, söz verdiğimiz umut olduğumuz insanlar vardı ve onların duaları vardı. Ve tüm bu zorluklar karşısında bu değerler sayesinde sendikamız Ülkemizde Örnek bir Sendika olmuş Üniversite İdari Personelinin ve Tüm kurumlarda çalışan İdari Personelin Umudu olmuştur. Sendikamız şuanda Üniversitelerde Öğretmen Sendikalarından çok daha güçlü, güvenilir konuma gelmeye devam etmektedir.

     Her zaman ne olduğumuzu ne için yola çıktığımızı anlatmaktan bıkmadık. Çünkü bu namuslu bir görevdi, bu namusumuz olan bir görevdi. Ne başlangıçta ortaya koyduğumuz gündem maddelerinden sapma yaptık, ne de tali gündem maddeleri ortaya koymaya çalışanların oyunlarına geldik. Bazen üzüldük, bazen kırıldık, bazen ağladık, bazen de hınçlandık. Ama sizlerin gözünüze baktığımızda sizlerden bir telefon aldığımızda tüm bunları unutup yolumuza daha güçlü devam ettik.

     Evet arkadaşlar Zaman artık birlik olma zamanıdır... Sendikalara küskün olan arkadaşlarımızın olduğunun farkındayız. Yıllarca Siyasal Sendikacılık ile bizlere böldüler bıktırdılar Arkadaşlar. Unutmayın ki Üniversite İdari Personelinin sorunlarını Tek Yürek halinde ÜNİ-PER-SEN gündeme taşır. Çözümünü de ÜNİ-PER-SEN sunar. AYRIMCILIK RUHU GENLERİNE İŞLEYENLER DEĞİL… sen bizdensin, o bizden diyen o'cular bu'cular değil…

     Sizlerden ricamız artık sendikanızı sorgulayın bırakın diğer sendikalarda kiracı olmaya, onların hizmetlerini görmeye. Artık gelin evinize, kendi evinizde olunuz içinizden çıkan bu arkadaşlara bu kadrolara destek veriniz. Unutmayın ki! Üni-Per-Sen birilerinin tapulu malı değildir. Üni-Per-Sen Üniversite İdari Personelinin çıkış, varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Evet Üni-Per-Sen Kurulmuştur. Üni-Per-Sen hızla büyümeye devam etmektedir. Ama kurulumunu da, büyümesini de "BİZ"yaptık. Üniversite İdari Personeli kardeşlerimizin tümünün birlikteliyle yaptık...

     Acıları ortak, dertleri ortak, sorunları ortak olanların, kalpleri ortak atanların mücadelesi de ortak olması gerekmektedir. Üniversite İdari Personeli bir araya geldiğinde ne yapabileceğini göstermek istiyoruz ve gösteriyoruz. Bizim için Ankara, Kırklareli, İstanbul, Düzce, Bolu, Kars, Balıkesir yok. Tüm Türkiye’yiz. Hep birlikte bir mücadele başlattık ve bu mücadeleyi hep birlikte İnşallah başarıya ulaştıracağız.”

        Biz inatla çalışmaya, mücadele devam etmeye kararlıyız...Destekleyen tüm Üniversite İdari Personeli kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm Üniversite İdari Personelimizi en kısa zamanda ailemizin bir üyesi olarak görmek istiyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#ArtıkBirlikolmazamanıdır

.

bottom of page