top of page
TAYİN NAKİL HAKKIMIZ  İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLDİ.

 

 

      Üniversite çalışanları çok iyi bilmektedir ki, Üniversite İdari Personelinin İlk ve Tek Temsilcisi olan sendikamız yıllardır Tayin Nakil Hakkımız, Yükseköğretim Tazminatı ve Kuruluş Geliştirme Ödeneklerinden Üniversite İdari Personelinin de yararlanması için büyük bir mücadele sürdürmektedir. Mecliste yaptığımız  ziyaret ve görüşmeler, oluşturduğumuz kamuoyu sayesinde Tayin Nakil Sorunumuzun çözümü  için Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekilimiz Doğan BEKİN tarafından Kanun Teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Kendisine teşekkür ederiz. Bu hafta itibariyle kanun teklifi esas komisyon olan Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ve Tali Komisyon olarak da Plan ve Bütçe Komisyonuna gitmiştir.

 

 

      Burada değerlendirilecek olan bu hayati kanun değişikliği aile birliğinin sağlanacağı üniversite çalışanlarının mağduriyetlerinin giderileceği bir kanun teklifidir. Olumlu bir şekilde komisyondan geçmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Tüm partilere ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Özellikle hükümet ortaklarından olan bir partinin bu teklifi vermesi bizim için değerlidir. Şimdi bir fırsat var önümüzde muhalefet, iktidar demeden bu teklife tüm partilerin desteklerini bekliyoruz.

 

       2015 yılında söz verdik.  Tek gündemimiz tek amacımız Üniversite İdari Personeli olacak dedik ve çizgimizden ayrılmadık. 150.000 Üniversite İdari Personeli yanınızdayız destekçiniziz, dualarımız sizinle dedi. İşte bizim gücümüz, umudumuz, hırsımız, azmimiz buradan geliyor o yüzden mücadelemiz sarsılmaz, bitmez. Önümüze engeller koymak bu mücadeleyi bitirmek, Üniversite Çalışanlarını sahipsiz bırakmak üzere kurgulanan %2 Sendika Rüşveti kurgusu da bu hafta 27,28 Aralık 2023 tarihinde görüşülerek iptali gerçekleşecektir. Bu hafta bu 2 güzel haberi sizinle paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz, şimdi kaldığımız yerden çok daha güçlü şekilde mücadele azmimizle sorunları çözmek için alanlara iniyoruz.

 

      Üni-Per-Sen bizler için ilk ve son gemidir. Üniversite İdari Personelinin haklarının alınması noktasında attığımız ilk ve son adımdır. Bu nedenle Üni-Per-Sen’nin başarılı olması zorunluluktur. Bu zorunluluğun gerçekleşmesi için ise Üniversite İdari Personelinin, sendikasını sahiplenmesi ve çok iyi korunması gerekmektedir. Biz daha güçlü olmalıyız biz yola çıkarken 1 tane bile üniversite idari personeli sendikamız dışında kalmayacak. GİH, THS, YHS SHS, 4B 'li, ne kadar çalışma arkadaşımız varsa hepsi ile kucaklaşarak bir arada omuz omuza mücadele edeceğiz. Tayin Yönetmeliği, düzenlemesinin gündemde olduğu şu günlerde birlik içerisinde tek ses tek yumruk mücadelemizi güçlü şekilde sürdürelim.

 Şimdi Üni-Per-Sen zamanıdır.

 

1e9601b2-3c2a-456c-b708-799e1a04606b-1.png
1e9601b2-3c2a-456c-b708-799e1a04606b-3.png
bottom of page