top of page

Üniversite İdari Personelinin Tayin Nakil sorunun çözümü için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yazdığımız yazımız ve taslak çalışmamız Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına gönderilmiştir.

Toplu sözleşmenin tarafı konumunda olan ve EYT ve Sözleşmelilere Kadro gibi toplu sözleşmelerin maddelerini yerine getirilmesini sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, söz konusu sözleşmenin üçüncü maddesi olan üniversite idari personelinin Tayin Nakil Hakkı olunca bu konuya Cumhurbaşkanlığı bakıyor demiştir.

Cumhurbaşkanlığına da gideceğiz. Orada yine bu konuyu dile getireceğiz. Ama bizler artık çözüm istiyoruz. Cumhurbaşkanlığına gidince YÖK ilgileniyor. YÖK'e gidince Çalışma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı yetkisinde deniliyor. Bizler artık kağıt Bürokrasisini bekleyecek zamanımız kalmamıştır. Üniversite İdari Personeli zor durumdadır. Türkiye'nin yeni 100 yılına girerken bu ülkede halen ailesinden ayrı, memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli var.

ÜNİPERSEN olarak sizlere söz verdik. Bu sorunu çözmeden bize uyku yok. Bıkmadan yorulmadan mücadeleye devam edeceğiz. Üniversite çalışma arkadaşlarımızdan tek isteğimiz. Çalışma arkadaşlarınızın, kadrolarınızın mücadelesine sendikasına destek verin.

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#TayinNakilHakkımız

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

IMG_20230316_083009.jpg
bottom of page